Once Upon a Time Smoll Town

Herkese merhaba,

Bu yazımda Once Upon a Small Town isimli diziden bahsedeceğim. Açayım diziyi kafamı zerre yormayayım diyorsanız şu an güncel diziler arasında en iyi durak diyebilirim. Acıklı hikaye yok, dramatik ayrılışlar yok, karmaşık ilişkiler inanır mısınız o da yok. Ne var derseniz inanın anlamadım. 2 bölüm bitirdim ama çıkardığım hiçbir şey yoktu. Öyle bir dizi işte.

Hemen kısaca konusuna geçiyorum.

Once Upon a Time Small Town Konusu

Büyük şehirde veterinerlik yapan esas oğlanımız Han Ji-Yool, dedesinin sağlığından endişe eder ve Heedong köyüne gelir. Dedesinin hayvan kliniğinin başına bir süreliğine geçmesi gerekir. Burada An Ja-Young (esas kız) ile yolları kesişir ve aralarında duygusal bir bağ oluşur. Ancak An Ja-Young’ya karşı duygusal bağı oluşacak olan tek kişi Han Ji-Yool olmayacaktır.

Bölüm Sayısı12
Bölüm Süresi35 dk
Yayın GünleriPazartesi, Salı, Çarşamba
Türü Romantik, Komedi
Once Upon a Small Town

Once Upon a Time Smoll Town Oyuncuları

Once Upon a Time Small Town Yorum

Dizi kasabada geçmesi sebebiyle bir parça Hometown Cha Cha Cha’yı andırsa da pek alakaları yok. Bu dizide dramatik geçmişler değil de biraz daha kırsal kesimde yaşayan mutlu insanlar konu ediliyor.

once upon a small town
once upon a small town

Dingin hatta bazen yer yer sıkıcı bir dizi. Bazen diyaloglar arasında kopukluklar oluyor. Zaten konu olarak tempolu bir dizi değil. Hareketli, karmaşık dizilerden sıkıldıysanız sakin bir liman diyebilirim.

Aaaa ama aşk üçgenini de söylemeden geçmeyeyim. Yine bu da insanı yoran bir aşk üçgeni değil de seyir zevkini yükselten cinsten.

once upon a small town konusu

Tabi ki romantik komedi dizisi olurda “esas oğlanla esas kız meğer önceden beşik kerpmesiymiş” klişesi olmaz mı? Aksini düşündüyseniz darılırım. Herhalde o da var. Sanırım çocukluk aşkım olmadığı için romantik-komedi kızı olamıyorum..

once upon a small town

Büyük şehirle küçük şehir arasındaki sistem farklılıkları üzerine konu dönüyor. Pıtı pıtı bir dizi işte. Çok detaylı anlatabileceğim türden değil.

once upon a small town oyuncularıı

İzleyin izlettirin kartımı kullanmıyorum ama neden izlenmesin ki kartımı kullanıyorum.

Bu arada Joy’un rol aldığı diziler hep aynı tatta oluyor zaten. Dingin, sakin, yumuşak. Masum bir yüzü olduğu için bu rolleri tercih ediyor sanırım. Ama bir gün onu tempolu, aksiyonlu bir dizide de görmeyi çok isterim.