Little Women

Herkese merhaba,

Bu yazımda Little Women isimli bir diziden bahsedeceğim. Öyle bir dizi ki her bölümü final tadında. Bir bölümde ne kadar ters köşe yapılabilir rekorlarını sürekli kıran bu senaristi ayakta alkışlamanın bile yetmeyeceğini düşünüyorum. Daha neye şaşırabilirim derken hep daha da üstüne çıktılar. Elim ağzımda izleyip her haftayı iple çektiğim bu diziye güzel bir veda etmeliyiz diyor ve hemen konusuna zıplıyorum.

Little Women
Little Women

Little Women Konusu

Dizi, ailelerinden yana yüzü gülmemiş üç kız kardeşin birbirlerine tutunmaya çalıştığı dönemde zengin bir aileye bulaşmalarını konu almaktadır. Cinayetler, hırs ve paranın tam ortasında kalan bu kız kardeşler hem kendilerine karşı hem de bu aileye karşı bir savaş verecektir.

Bölüm Sayısı12
Bölüm Süresi80 dk
Yayın GünleriCumartesi-Pazar
TürDram, Entrika

Little Women Oyuncuları

Little Women Yorum

Little Women kendi türünde adını tarihe altın harflerle yazdırdı. Ben bu kadar gizemli, ters köşeli bir yapım daha izlemedim. Her an her şeye şüpheyle yaklaştım. Senarist tarafından şüphelendiğim şeylere özenle ikna edildim sonra yeniden şüphe manyağına çevrildim.

Little Women

Dizi çekişmeli bir halat çekme yarışına benziyordu. Kimin ne zaman öne geçeceği asla belli olmadı. Bu da dizinin tadı olmuş. Ön görebildiğin şey heyecanlandırmaz ama belirsizlik izleme zevkini arşa çıkarmış.

Kaos, entrika severlerin müptelası olacağı bir dizi. Kurgusu mükemmeldi. Zihinlere sağlık.

Little Women Konusu

Oh In Joo (en büyük kardeş) fakirliğin gözü kör olsun zengin olsak da kurtulsak düşüncesiyle yaşayan biri. O kadar para demiş olacak ki hayat onu alıp hoop paranın göbeğine bırakıyor. İş yerinden tek bir arkadaşı var o da Jin Hwa Young.

Little Women Oyuncuları

Ancak bu arkadaşı çalıştıkları şirketten 70 milyar Won aklayıp intihar ediyor. Şirkette bu paranın nerede olduğu ile ilgili araştırma yapma görevini Oh In Joo’ya veriyor. Choi Do II ile olayları araştırmaya başlıyor. Arkadaşının ölmesinin şokunu atlatamamışken aslında arkadaşını hiç tanımadığını fark etmeye başlıyor ve büyük bir şokla karşılaşıyor. Ama bu şok yaşayacağı son şok olmayacak..

Little Women Oyuncuları
Jin Hwa Young

Oh In Kyung (ortanca) Kendisi bir haber muhabiri. Bir gün aldığı bir mail tüm odağını belediye başkan adayı Park Jae Sang’a çevirmesine neden olur. Birbirleriyle benzer ölümlerin aslında birer cinayet olma olasılığıyla bu işin peşine düşer. Ama işler sandığından da karışıktır. Adalet duygusunu hiç kaybetmeyen tek karakterdi. Düşünceleri çok sağlamdı. Helal olsun sana emektar kadın.

Little Women Konusu
Oh In Kyung

Oh In Hye (en küçük kardeş) İzlerken o donuk suratıyla beni benden aldı. Tam bir ergen diye geçirdim sürekli içimden. Hayır kardeşlerin kendinden kısıp sana veriyor sen hala kimseye yük olamam diyorsun. Üstüne olmayacak insanların arasına giriyorsun. Uzunca bir süre Sadakatsiz dizisinde ki Ali’ye duyduğum hissi duydum kendisine.

Little Women

Aslında özetle bu kız kardeşler diyorlar ki zaten az derdimiz vardı neden birbirimizden habersiz aynı aileye bulaşmıyoruz? Hazır en büyüğümüz para işlerini almışken ortancada durur mu? Bende cinayetlerle ilgileneyim diyor. Bunu duyan en küçük kardeş iyi o zaman bende ailenin içine girip sırlarını öğreneyim diyor.

Little Women

Ben ayıla bayıla izledim. Kesinlikle izlenmesi gerek bir dizi. İlerleyen bölümlerde insana, ikincil devlet yapılanmalarıyla ilgilide farkındalık kazandırıyor. İzleyin izlettirin kartımı kullanıyorum.

Little Women Konusu
Park Jae Sang

Buradan sonra Spoiler içermektedir. Eğer spoiler sevmiyorsanız okumamanızı tavsiye ederim.

Little Women Hakkında Görüşlerim

Diziye bayıldığımı bir kere daha söyledikten sonra aslında harika işlenmiş bir senaryosu olmasına rağmen bazı karakterler ve olaylar çok havada kaldı.

Little Women Konusu

Dizinin ilk şoku kızların annelerinden geldi. Her şeyden önce Hee Yeon (anne) SEN NASI Bİ ANNESİN YA. Ünlü düşünür Demet Akalın’ında dediği gibi You’r Momm!!!!! Bi insanın hiç mi vicdanı sızlamaz. Benim çocuklarım ne yer ne içer demez. Üstüne onların biriktirdiği paraya ÇALAR. Lütfen herkes anne olmasın. Neyse gittiği o yerde eşinin borçlarından dolayı hapsolup çalışmak zorunda kaldı da biraz içimin yağları eridi.

Little Women
Oh In Joo

Oh İn Hye (küçük kardeş) ve Park Hyo Rim dizinin beklenmedik sürprizini yaptılar. Herkesin can hıraş uğruna savaş verdikleri paraları alıp basıp gittiler. Üstüne birde parayı ablalarının hesabına bölüştürdü. Enteresan bir sondu.

Little Women
Oh In Hye

Choi Do II, Kendisini nasıl tek kelimede tanıtsam diye düşündüm asla bulamadım. Park Jae Sang’ın 70 milyar won’u araştırması için Oh In Joo’nun yanında görevlendirdiği kişi. Yaptığı her hareketi işkillenerek izledim. Kimin tarafında olduğu asla belli olmayan, zihnimi sürekli bulandıran biriydi.

Little Women

Sürekli ihanet edeceğini düşündüm. Etmemiş olabilir ama şu an bile bir yerlerde ihanet ediyor gibi geliyor. O kadar emindim ki. Özellikle kızı Singapur’a götürdüğü anla mahkemeye savcılık tarafında ifade vermeye geldiği anda aha dedim bak gerçek yüzü çıktı ortaya. Sağolsun hepsinde beni özenle utandırdı.

Ve Oh In Joo’ya aşık mıydı gram anlamadım. Saf buldu galiba. Aşk değil de masumluğunu sevdi sanırım bilemiyorum.

Park Jae Sang (Belediye başkan adayı) Penthouse dizisinden sonra adamın üzerine yapıştı kaldı bu rol. Zengin, acımasız, sürekli bir köşede sinsilik planlayan biri. Burada da böyleydi. Adam o yolda olabilmek için öz babasını satışa getirmiş ben daha ne diyeyim. Hanımcılık deyince de sen be abicim.

Kendisi Seçimlere hazırlanırken aynı zamanda hanimiş benim 70 milyon won’luk rüşvet fonum diye ortada dolaşıyordu. O kadar emindim ki her şeyin arkasında olduğundan. Adam resmen karısı istedi diye intihar etti??? Neye şaşıracağımı şaşırdım.

Won Sang A (Park Jae Sang’ın Eşi) Dizide babasının arkadaşı bir yerde şey diyordu kadına “Sen tam bi delisin” Karakterin özeti bu ne eksik ne fazla. Korkunç insanlarsınız Ay Allah’tan gerçekte yok böyle insanlar ya da var mıdır bilmiyorum izlerken bile şok içinde kaldım gerçekte düşünemiyorum..

Tam da ona yakışacak bir sondu. Herkesin canını almak için haber gönderdiği o mavi orkide ağacında kendisi feci bir şekilde can verdi.

Jin Hwa Young (muhasebeci) Bakın Singapur bölümünde inanılmaz derecede ikna olmuştum yaşadığına. Sonra Won Sang A çıkınca olayın arkasından ay ölmüş işte nasıl dirilsin dedim. Kadın pat mahkemeye geldi. Gerçekten beynim mahvoldu her an he dakika bomba patlatılmaz ki..

Little Women

Hastanede kızın gördüğü hayal değilmiş meğer. Tamam Oh In Joo’yu sevdiğine ikna oldum ama Choi Doo II olmasaydı Oh In Joo bin kere ölmüştü. Sırf kendi intikam planı için olaylarla sıfır alakası olan birini çamura çekmem neden. Mahkemeye gelince ya da o gün trafik kazasında araya girince kahraman olunmuyor.

Choi Do II’nın annesiyle babasına ne oldu mesela? Onlar çok arada kaynadı. Ya da Hwa Young’un yer değiştirdiği kişi. O kadın biliyor muymuş öleceğini. Estetik ameliyatı yaptırması planlı mıydı? Singapur’da Hwa Young’un evinin orda niye herkes Oh In Joo’yu tanıyormuş gibiydi?? Her şey Won Sang A’nın planı mıydı yoksa cidden Hwa Young’la benzettikleri için miydi? Eğer benzetiyorlarsa bildiğim iyi bir göz doktoru varda ondan soruyorum. Ay öyle işte asla cevabını alamadığım şeyler bunlar.


Son olarak direktör ölmeyi çok hak etmiş olsa da kanım çekildi o sahnede. Yaptıklarının bedelini ödeseydi keşke biraz daha ölüm anca kurtuluş olur bunun gibiler için. Bu arada arabaya biner binmez dedim aha bu kaza yapar kesin. Ama uçacağını düşünmemiştim.

Little Women
Direktör