today's webtoon

Herkese merhaba,

Bu yazımda Today’s Webtoon adlı diziden bahsedeceğim. Business Proposal dizisiyle gönlüme taht kuran Kim Sejeong’u görünce koşar adım dizinin başında yerimi aldım. Aşk manasında hayal kırıklığım olsa da bu anlamlı diziyi alnından öpüyorum diyor ve hemen konusuna geçiyorum.

Today's Webtoon
Today’s Webtoon

Today’s Webtoon Konusu

Dizi, en büyük tutkusu webtoon okumak olan On Ma Eum’un sürpriz bir teklifle webtoon yapımcısı olarak işe girmesini konu almaktadır. Girdiği bu şirket kapatılma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Herkesin içine webtoon tutkusunu ateşleyecek olan On Ma Eum, birçok sınavla yüzleşecektir.

Bölüm Sayısı16
Bölüm Süresi60 dk
TürKomedi, Dram, İş
Yapım Yılı2022

Today’s Webtoon Oyuncuları

Goo Jun : Gerçek adı Nam Yoon Su’dur. Instagram adresi için tıklayınız.

On Ma Eum : Gerçek adı Kim Sejeong’dur. Instagram adresi için tıklayınız.

Seok Ji : Gerçek adı Choi Daniel’dir.

Yazar Oh Yoon : Gerçek adı Son Dong Woon’dur. İnstagram adresi için tıklayınız.

Yazar Shin : Gerçek adı Kim Do Hoon’dur.

Today’s Webtoon Yorum

Dizinin nasıl bit tat verdiğini sonunda buldum. Tam bir TRT dizisi. Hayatın her noktasına dokunan, insana kendinden bir şeyler bulduran, hayatın gerçekliğine dokunan, yer yer sıkıcı, tatlı bir dizi. Özet tam olarak bu. TRT dizileri de öyle izlemesi o kadar cazip değil ama bir kere denk gelip izleyince de pişman etmez.

Today's Webtoon Konusu

Romantizm beklentilerini 0 ila 1 arasında bir yere konumlandırın diye bir uyarı geçmeyi kendime borç bilirim. Benim bunu kabullenmem 10 bölüm falan sürdü çünkü. Sürekli ay tamam herhalde bu bölüm, ay yok bir sonraki bölüm diye diye kurudum. Size önden söyleyeyim ki siz de kurumayın. ~ Elden ele iyilik ~

Today's Webtoon
Seok Ji ~ On Ma Eum

Her olayın ve her sorunun güzellikle sonuçlanması ama bu sonuçlanmanın beklenildiği gibi değil de farklı şekilde de yapılabilecek olması detayı çok hoştu. Bir sorunun çözümü sadece kafamızda planladığımız şekilde olmayabilir. Hayat bize farklı kapılar açıyor olabilir.

Verdiği mesajlar bu açıdan güzeldi.

Today's Webtoon

Ama bazen bi AY ÖFFFF demedim değil. İnsanoğlu işte bir aşk, sevgi, tutku, ihtiras görmek istiyor. Love İstiyor.. İstedim.. Ama göremedim..

Today's Webtoon
On Ma Eum ~ Goo Jun

Bir de kızın altına sürekli giydirdikleri kapri şort neydi Allah aşkına. Onu gördükçe bana afakanlar bastı. Onları en son 2012 yılında giydik ve bıraktık. Bırakalım orada kalmaya devam etsinler.

Sevginin birden çok gösterilme şeklinin olduğunu çok iyi yansıtmışlar. Seni seviyorum lafını duymadan da sevildiğini hissetmek ya da hissettirebilmek çok anlamlı. Dizide böyle ince mesajları inanılmaz güzel vermişler.

Today's Webtoon Yorum

Mesela yazar Shin’in sevilmenin ne demek olduğunu ilk On Ma Eum (esas kız) ile tatması. Oysa hiç aralarında “seni seviyorum” ifadesi geçmemişti.. Shin birisi tarafından sevilmenin ne demek olduğunu o kadar bilmiyordu ki On Ma Eum’un tanrısı olduğunu bile düşündü. Duyguları öğrendikçe hayata döndü, normalleşti. Bir çocuğu sevgisizliğe hapsetmek sanırım kötülüklerin en kötüsü.

Today's Webtoon
Yazar Shin

Temelde sevgi konusunun üzerinde durulduğunu düşünüyorum. On Ma Eum bu sevginin yansımasıydı ve dokunduğu herkesin hayatında bir farklılığa neden oldu.

Goo Jun (esas oğlan) bile birinin birisini koşulsuz seveceğine o kadar inanmamış ki hayata karşı hep hırçın, asi ve bencil olmuş. O Ma Eum’dan sevmeyi öğrendi. Ma Eum’da ondan hayatta bir şeyleri yapma sınırlarımızın olduğunu. Her koşulda gülümseyip daha iyisini yapacağım demek, duyguların üzerini örtmek kişinin omuzlarına fazladan yük almasına sebep oluyor.

Today's Webtoon Oyuncuları

Neyse bol hayat dersli, hoş, durağan bazen sıkan ama çoğunlukla insanı çeken bir diziydi. Doğru ruh halinde izlenmesi gereken bir dizi kartımı kullanıyorum.

Today’ Webtoon