Queen of tears

Herkese merhaba,

Bu yazımda televizyonda reytingleri alt üst eden bir dizi olan Queen Of Tears dizisinden bahsedeceğim. Kendimi başlamaya çok zor ikna ettim. Dizi ilk yayınlanmaya başladığında 10. dakikada diziyi kapatmıştım. Bayram tatilinde can sıkıntısından “Bu insanlar ne buluyor dizide” diyerek bir kez daha şans verdim ve olanlar oldu. Hemen konusuna zıplıyorum.

queen of tears konusu
Queen Of Tears

Queen Of Tears Konusu

Queens Group mağazalarının varisi olan Hong Hae In (başrol kadın) ile Baek Hyun Woo’nun (başrol erkek) sancılı evlilikleriyle krizlere karşı verdikleri mücadele anlatılmaktadır. Masal gibi başlayan evlilikleri şimdilerde kabusa dönmüştür. Ancak sarsıcı bir gerçekle karşı karşıya kalan Hong Hae In ile Baek Hyun Woo’nun evliliğinde beklenmedik kıpırdanmalar yaşanacaktır.

Bölüm Sayısı16
Bölüm Süresi90 dk
TürüDram, Romantik-Komedi
Yayın GünüCumartesi, Pazar

Queen Of Tears Oyuncuları

Hong Hye İn : Queen Grup’un soğuk prensesi. Bir gün yolu Baek Hyun Woo ile kesişir. Koşulsuz şartsız yanında olacağını anladığı bu adamla mutlu bir evlilik yapar. Ancak aşkla başlayan evliliklerinde soğuk rüzgarlar esmektedir. Doktorun kendisine verdiği sarsıcı hastalık haberi ile hayatı altüst olur ve en büyük destekçisi Baek Hyun woo olacaktır.

Baek Hyun Woo : Taşrada büyümüş, mütevazi bir adamdır. Patronun kızı olduğunu bilmeden Hong Hye İn’e evlenme teklifi eder. Başta mutlu olsalar da eşiyle ve eşinin ailesiyle yaşadığı stres dolu hayat onu boşanma fikrine iter.

Yoon Eun Seong : Geçmişte Hong Hye İn’e aşıktır. Hong Hye İn tarafından reddedildikten sonra yurtdışına gider. Yıllar sonra güçlü bağlantılarla Kore’ye döner ve Hong Hye İn’le bir karşılaşma yaşar.

Queen Of Tears Yorum

Diziye ilk yayınladığı zaman bir kere şans verdim. Ancak 10. dakikasında kapatıverdim. Çekmedi. Sürekli reyting rekorları kırdığına dair haberler görünce “Ay ben göremedim demek ki” dedim ve bulduğum ilk boşlukta hemen diziyi açıverdim. Kaçıncı bölüme kadar memnuniyetsizliğim devam etti bilemiyorum. Ama bir yerden sonra Hong Hye İn’le (başrol kadın) öyle bir bağ kurdum ki.. Yeni bölüm için gün sayar oldum.

queen of tears yorum
Hong Hye İn

Hem ağladım hem güldüm hem sinirlendim hem de üzüldüm. Tüm duyguları yaşattı bana. Dizinin türü Romantik-Komedi, Dram olarak geçiyor. Dramın hakkını vermişler ama Komedi kısmı için aynı şeyi söyleyemem. Bir Business Proposal değil yani. Güldüren yerleri var tabii. Ama konusu itibariyle pek gülmeye müsait değil.

queen of tears

Spoiler vermeden diziyi özetleyeyim. Çiftimizin evlilikleri romantik başlasa da yaşadıkları bir hadise sonrası duygusal olarak birbirlerini yitirmişler. Hatta öyle ki başrol çocuğumuz, kıza karşı tahammül edemediği bir yere ulaşıyor. Boşanmaya karar verdiği gün Hong Hae İn (başrol kadın) kendisine ölümcül hasta olduğunun haberini veriyor.

queen of tears

Kızımızın ender rastlanan bir beyin tümörü var. Bunu duyan Baek Hyun Woo karısının öleceğini düşündüğü için vasiyetten yararlanabilmek adına boşanma niyetinden hiç bahsetmiyor. Zamanla birbirlerine ilk günlerde duydukları aşk yeniden yeşermeye başlıyor.

queen of tears
Queen Of Tears

Ay kızın yaşadıkları beni o kadar etkiledi ki. Kocasına o kadar salladım ki.. Tamam kabul ediyorum çocukta çok çekmiş. Üzgünüm yine de ben kraliçemin tarafındayım. Ama o kızın ailesi var ya o ailesi hele annesi.. Allah sen sabrını ver diye diye izledim bölümleri.

queen of tears
Queen Of Tears Konusu

Birde olaylara kızımıza geçmişten beri aşık Yoon Eun Seong (ikinci erkek) dahil oluyor. Ohh cümbüş. Kıskançlıktan alev alır buralar. Buradan sonrası zengin entrikaları. İzlerken çenem yoruldu züğürtlükten sanırım.

queen of tears konusu

Dizinin bazı noktalarda konuları bağlama şekli inanılmaz yetersiz bulsam da ben genel olarak severek izledim. Hong Hye İn kraliçe lakabı en çok sana yakışıyor diyor ve sözü size bırakıyorum. Buyurunuz mikrofon sizde.