Lovely Runner

Herkese merhaba,

Tam da bahara uygun insanın içine kıpırtı veren Lovely Runner dizisi ile geldim. Konusuyla hemen içine çeken, tebessüm ettiren ağızlara layık bir dizi. Yeni yayınlanmaya başlamasına rağmen epey ses getirdi. Şu ana kadar yayınlanan bölümlere göre kesinlikle izleyin izlettirin kartımı kullanıyorum. Hemen konusuna doğru zıplıyorum.

Lovely Runner
Lovely Runner

Lovely Runner Konusu

Dizi, lisede geçirdiği bir kaza sonucu belden aşağısı felç kalan Im Sol’un, hayranı olduğu Ryu Sun Jae’nin ölümüyle sarsılmasını konu alıyor. Bir anda 15 yıl geriye giden Im Sol, Ryu Sun Jae’yi ileride bekleyen durumdan kurtarmaya çalışır.

Bölüm Sayısı16
Bölüm Süresi60 dk
TürüGençlik, Romantik-Komedi
Yayın GünleriPazartesi-Salı

Lovely Runner Oyuncuları

Lovely Runner Yorum

Spoiler vermeden diziyi hemencecik özetleyeyim. Dizi günümüzde başlayıp başrol kızımızın bir şekilde geçmişe gitmesini ve burada bir şeyleri değiştirmeye çalışmasını konu alıyor. Im sol (başrol kız) namı diğer Haruuyaa (Extraordinary you hayranı olduğum doğrudur) lisede bir trafik kazası geçirmiş ve belden aşağısı felç olmuş. Tam da yaşamına son vermek istediği bir anda tesadüfen bir radyo programından telefon geliyor. Yeni çıkış yapmış grubun bir üyesi konuşmasıyla kızı yaşamına son verme fikrinden vazgeçiriyor.

Lovely Runner

Im Sol’da bu olaydan sonra yıllarca çocuğun fanı oluyor. Ryu Sun Jae (başrol erkek) hakkında okuduğu bir haberle evden çıkıyor. Bir anda kendini geçmişe dönmüş buluyor.

Ne kızımız kaza geçirmiş ne çocuk ünlü olmuş.. İkisinin de henüz lisede olduğu o zamana dönüyor. Tabi Im Sol çocuğu gelecekte bekleyen o kötü hadiseden koruyabilmek için elinden gelen her şeyi yapmaya başlıyor.

Lovely Runner

O kadar akıcı bir senaryosu vardı ki. Beni hemen içine çekebileceğini düşünmemiştim. Zaten genel olarak gençlik, romantik-komedi dizilerinin hastasıyımdır. Hele bir de senaryo güzel işlenmiş, oyuncuların enerjisi güzelse değmesin yağlı boya. Umarım dizinin sonunda ağlamak zorunda kalmam. Bu çocuk ne zaman başrol olsa ölüyor. Allah sen koru.

Lovely Runner

Ay bir de hikayeye Im Sol’un lisede aşık olduğu Kim Tae Sung dahil oluyor. aşk üçgeni sevenler öhöm öhömm anladınız siz onu. Neyse ki ben başrol oğlancıyım kolay kolay ikinci erkeğe düşmem. Ama biraz kıskançlık izlemek fena olmayacak gibi duruyor. Dizinin yapımcısı True Beauty’nin yapımcısıymış İkinci erkeğin tavırları biraz Han Seo Jun’u andırıyor.

Ben hem başrol kızı hem de başrol çocuğu çok seviyorum. Lovely Runner için gün saymaya aşladım bile. Tek pişmanlığım biraz daha bölümün birikmesini beklememiş olmak. Şimdi nasıl sabrederim bilemiyorum diyor ve sözü size bırakıyorum. Buyurunuz mikrofon sizde.