single's inferno

Herkese Merhaba,

Bu yazımda Kısmetse Olur severlerin ağzına layık bir aşk realite programı olan Singles Inferno’dan bahsedeceğim. Dizi izliyormuşuz gibi ama her şey çok daha gerçekçi. Aşk üçgenleri, ihtiras, ihanet, duygusallık tam benlik bir programdı. Olayların ıssız bir adada geçmesi de hafif Survivor’u andırmıyor değildi. Kdrama gerçek hayatta olsaydı nasıl olurdu gibi bir içerik olmuş. Ben bayıldım diyor ve hemen konusuna geçiyorum.

Singles Inferno Konusu

Issız bir adada aşk aramak için gelen 9 katılımcı, 9 gün boyunca bir serüvene çıkıyor. Çabuk değişen kararlar, yaşanan hayal kırıklıkları, saf aşklar, kurulan duygusal bağlar ve arkadaşlıklarla dolu bu yolcukta, izleyici gibi yorum yapan 4 ünlü de mevcut. Aslında tamamen konsepti Survivor gibi düşünmek lazım. Yarışan yarışmacılar ve onları yorumlayan Panoroma ekibi.. Issız ada “cehennem” olarak adlandırılıyor. Birde randevuya çıkabildikleri “cennet” olarak adlandırılan süit otel odaları var. Partnerleriyle doğru eşleşme yapabilen çiftler cennette 1 gece geçiriyor ve tekrar cehenneme dönüyor. 9 günün sonunda eğer aşklarını buldularsa adadan el ele tutuşup ayrılıyorlar. Bulamayanlar ise bekarlığa devam edecek şekilde adadan ayrılıyorlar.

Bölüm Sayısı8
Bölüm Süresi60 dk
IMDb7,4/10
Nereden İzlenirNetflix/Dizigom/Dizilla

Singles Inferno Yarışmacıları

Benim için tam bir görsel şölendi. Beylerin maşallahı vardı. Sağolsun yarışmayı düzenleyenler sayesinde tişörtlerde sürekli ciyuuuv olunca yeme de yanında yat olmuş. Hepsinin Instagram’ını hayır olsun diye linkliyorum. İyilik paylaştıkça çoğalır çünkü 🙂

Ji Yeon : İnstagram adresi için tıklayınız.

Se Hoon : İnstagram adresi için tıklayınız.

Jin Taek : İnstagram adresi için tıklayınız.

So Yeon : İnstagram adresi için tıklayınız.

An Yeo Won : İnstagram adresi için tıklayınız.

Kim Jun Sik : İnstagram adresi için tıklayınız.

Ji A : İnstagram adresi için tıklayınız.

Hyeon Joong : İnstagram adresi için tıklayınız.

Si Hun : İnstagram adresi için tıklayınız.

Su Min : İnstagram adresi için tıklayınız.

Hyung Seung : İnstagram adresi için tıklayınız.

Min : İnstagram adresi için tıklayınız.

Singles Inferno Yorum

Programda bir detay daha vardı. Ondan da bahsetmek istiyorum. Katılımcılar, cennete gidene kadar yaşlarını ve mesleklerini açıklamaları yasak. Cennete gidene kadar mesleklerini ve yaşlarını açıklayamadıkları için ilk başta birbirleriyle flört ederken bunları bilmeden hareket ediyorlar.

İlk günün sonunda katılımcılar karşı cinsten en çok etkilendiği katılımcının isminin yazılı olduğu kutuya bir not bırakıyorlar. Ama isimlerini yazmadan. Bu bazı katılımcıları gün sonunda mutlu ederken bazıları için tam bir hayal kırıklığı oldu.

Singles inferno konusu
İlk gün

2. günden itibaren ufak yarışmalar oluyor. Bazı günler kızlar yarışırken bazı günlerde erkekler yarışıyor. Kazanan kişi ise seçeceği kişi ya da kişileri ödüle götürebiliyor. Tabi bu ödüller arasında cennet randevusuna çıkartmakta var.

Cennet randevusuna gidebilmek için katılımcıların birbirinden habersiz aynı birbirleriyle eşleşmesi gerekli. Yani ismini söylediğiniz kişi de sizin isminiz vermezse eşleşme olamadığından o geceyi adada geçirmek zorunda kalıyorsunuz. Ay özellikle bir katılımcı vardı ki. Gerçek bir kdrama 2. erkeği.. Sendromdan sendroma girdim. Ben ona aşık oldum haberi olsun isterse bana ulaşabilir. Kapım ona her zaman açık ^^

Hiç izlemeyenlere spoiler olmasın diye katılımcılarla ilgili bilgileri spoiler kısmında paylaşıcam. Ama bazıları beni gerçekten delirtti. Aralarında o sevgiyi hak etmeyenler vardı. Ekrana girip olaylara müdahale falan etmek istedim. O derece..

Programa 6. veya 7. günden sonra 2’si kız 1’i erkek olma üzere yeni 3 katılımcı daha geldi. Tabi onların gelmesiyle dengeler değişti. Kafalar karıştı. Arkadaşlıklar ve aşklar sınandı. Admin ekran başında bayıldı..

Etrafımız çok güvenilmez insanlarla dolu. Zaten aşka inancımız yoktu bu da üstüne tuz biber oldu iyi mi?

Buradan özellikle erkek katılımcılara yarışmalar düzenleyerek onların atletik vücutlarını amaannn dilim sürçtü atletik yeteneklerini göstermelerine olanak sağlayan ekibe bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bu soğuk kış günlerinde spor aşkı getiren görüntülerdi. Yanlış anlaşılma olmasın spora teşvik.

Singles inferno katılımcıları

İşin birde dedikodu kısmı var. Netizenler bazı katılımcıların hala dışarıda sevgili olduğunu kanıtladı. Hiç alakası olmayan bir çiftinde varlığını iddia ettiler. En sevdiğim aktivite. Onları da aşağıya ekliyorum. Ne demek rica ederim.

Genel olarak ben izlerken inanılmaz eğlendim. İsterse dibine kadar kurgu olsun inanın hiç umurumda değil. Ben böyle programların aşığıyımdır. Dizi gibi sürükleyici aşk hikayeleri ama gerçek insanlar üzerinden geçiyor. Tam ağzıma layık.

Ben bayılarak bir oturuşta izledim. Eğer sizde böyle programları seviyorsanız mutlaka izleyin pişman olmazsınız diyorum.

Buradan sonra spoiler içermektedir. Eğer spoiler sevmiyorsanız okumamanızı tavsiye ederim.

Singles Inferno Çiftler

Mon Se Hoon – Shin Ji Yeon

Ay bu çocuk beni öldürdü. Gel bak bura da sana başta ben olmak üzere bir sürü senin için ölüp bitecek kız buluruz be annem. Ama yok gerçek bir azmin hikayedir bu adam. Platonik aşıkların umudur, gururu, dayanağı.. Senden öğrenecek çok şeyimiz var genç adam. Aşkta gurur yoktur cümlesinin yazarı sen misin? Sabreden derviş muradına ermiş’in adeta vücut bulmuş hali.

Singles inferno konusu

İlk başta çocuğu çok taktir ettim. Ama sonra bir yazı fikrimi biraz değiştirdi. Ben direk “aaa aşkı için hep savaştı ne hoş” diye düşündüm. Gördüğüm bir yazıda ise bunun tam bir takıntı olduğunu yazmışlardı. Aslında evet doğru. Serseri gibi, psikopat gibi bir tipi olsa korkutucu bulabilirdim. Ama sırf yakışıklı bir görüntüsü olması bende güzel duygular oluşturdu sanırım. O yüzden programı izlerken yanlış bir yaklaşımda bulunduğumu hissettim. Tabi bir yandan da hala etkileyici buluyorum. Arada kaldım. Gerçek aşk mı yoksa takıntı mı karar veremedim.

Çabasını ve kızın üstüne titrer davranışını taktir ediyorum. Başkalarıyla randevularından sonra hep kızla ilgili bilgiler sormuş. Ne yer ne içer ne sever.. Şimdi buna bi düşülür ama kabul edelim. Adam 5 gün depresyona girdi kız onu seçmedi diye ama yine de ağlarken onu teselli ediyor. Yiğit bi insansın. Bilmiyorum. Kız en son “boşta kalmiyim bari” diye onu seçmişte olabilir. Çocuk zaten seviyordu. Kız onun tavırlarından da etkilenmiş olabilir.

Ama bir yandan da çocuk takıntı yapmış gibi de geliyor. Yani reddedilmeyi hazmedememiş de hırs yapmış gibi. İlk başta etkilendim kabul ediyorum ama sonra bi düşündüm, korktum. Amaaan öyle işte bananeyse izle geç admin çok kafa yorma.

Jin Taek – So Yeon

Bakın So Yeon o kadar ne istediğini bilen bir kadındı ki. Gururla izledim. Her dakika taktir ettim. Aklında ne varsa dilindeydi. Ama şimdi Jin Taek’in karizmasını bi geride bırakın ve elinizi vicdanınıza koyun. Jin Taek’de bu kızı hak etmedi. Başkasına şans vermesi değil sorun. Yapabilir bunda bence bir şey yok. Benim canımı sıkan yalan dolan konuşması.

Ji Yeon’la cennete gittiğinde So Yeon hakkında konuştuklarıdır beni delirten. “Onunla pek konuşmadık, yemek yedik” “O çok yemek yiyor biliyor musun?” Aaaaaa bak çığlığı basıcam hee en sonunda.. Sonra tekrar So Yeon’a gelmiş zart zurt konuşuyor. Asla güven veren biri değil bana kalırsa.

Bakın Ji Yeoon sevgiyi hak etmedi. Ama Jin Taek güvenilmez biri hissi veriyor. O yüzden Jin Taek daha tehlikeli geldi bana üzgünüm karizmatik adam. Kore’nin tüm kılını tek başına üzerinde taşıyıp ulusal bir görevi yerine getiren yiğit adam.

Vee netizenler ikisinin hala beraber olduğunu kanıtladı. Beraber tatile bile gitmişler. Aman benim kızım üzülmesinde..

Bu arada son bir şey daha söyelip bu çifti kapatıyorum. Jin Taek’e yüklendim ama sonradan şunu düşündüm. So Yeon’un yaşını duyana kadar çok yüksekti. Belki de bu yaş farkı onu korkutmuş olabilir. Bunun problem olmadığını söyledi ama içinden öyle düşünmemiş olabilir. Belki de bir süre soğuk davranmasının sebebi buydu. Sonra bunu sindirdi ve tekrar onun peşinden gitti. Bu da bir fikir.

Kim Jun Sik – An Yeo Won

Varlığıyla yokluğu bir olan yazık edilmiş iki katılımcı. Hadi Kızımız sağda solda arkadaşlarına tavsiye verirken gözüküyordu. Ama Jun Sik hiç yoktu programda resmen. Olacak iş değil. Sinir oldum. Hatta bi ara dedim ki bunlar ne zaman flört etmeyi bıraktı. Hiç kamera onları göstermiyor. Yakalayamadım orayı.

Ji A – Hyeon Joong

Yine kalbimizi bıraktığımız, aşkı için kaç rakiple mücadele eden, son derece kararlı bir beyefendi. Ji A’da güzel bir kız şimdi. Böyle soğuk duruyor ama büyüler yani göreni de. Kızın kafası bir benimle karışmadı gerçekten şaka gibi. Gerçi ona gelenleri tanımak istemesi problem değil. Sonuçta henüz söz vermemiş oluyolar birbirlerine ama tek eşlilik sevdam affetmiyor işte ne yapalım.

Neyse sonunda onu seçmesine çok mutlu oldum. Bir an biskolata erkeği Hyung Seung’u seçecek sandım. İkisi baya kimyasal olarak yanıyor gibiydi çünkü. Özellikle küvette..

Hyung Seung – Yeo Won

Orada bir kaç konuşmaları dışında yan yana göremediğimiz bu ikili, netizenlerin iddiasına göre şuan sevgili. Beraber sörf yapmaya bile gittikleri konuşuluyor. Yani Kim Jun Sik’ üzülürüm ama aralarında o kadar bir ilişki göremedik ki.. Bu olay doğru olabilir yani. İkisi de sportmen, sexy neden olmasın yani. Allah mutlu etsin ne diyelim.