Rookie Cops

Herkese merhaba,

Bu yazımda; polis okulu konulu, henüz 4 bölümü yayınlanmış toplamda 16 bölümlük bir dizi olan Rookie Cops’dan bahsedeceğim. Her Çarşamba 2 bölüm şeklinde yayınlanıyor.

Rookie Cops Oyuncuları

Rookie Cops Konusu

Hemen kısaca konusundan bahsedeyim. Zeki ve yakışıklı Seung Hyun (başrol erkek) babası gibi polis olmayı hedeflemektedir. Ufak bi anlaşmazlık sonucu karşılaştığı Eung Gang (başrol kadın) ile hayal ettiği polis akademisinde yeniden denk gelir. İkili omuz omuza zorlu mücadelelere karşı direnecektir.

Bölüm Sayısı16
Bölüm Süresi60 dk
Yayın GünleriÇarşamba (2 yeni bölüm)

Rookie Cops Oyuncuları

Rookie Cops Yorumu

Şimdi gelelim diziye. İki kelimeyle özetlersem eğer; Hoş ve sevimli. İlk sahne bir kovalamaca ve cinayetle başlıyor. Burada fazlaca mantık hatası bulsamda ileride dizi hakkında düşünmeyi bıraktım ve akıp gitti.

İzleyip geçmelik, kafa dağıtmalık, arkadaşlık konulu, tatlı güzel bir dizi. Zaten tür olarak öyle büyük oyunculuklar sergilenebilecek bi dizi değil. Büyük beklentilerle izlemezseniz beğenilebilecek bir dizi.

Rookie Cops Konusu

Öyle aman aman olumsuz bi eleştirim yok abartılı övecek bi yükseltiyede giremedim. Diziye sloganım “neden izlenmesin” oldu.

Eun Gang’ın (başrol kadın) durumu tam olarak “kime niyet kime kısmet” şeklinde ilerliyor. Aslında sınavı geçemiyor ama niyet edilen kız bu şartlara dayanamayınca kısmet bu ya o hak bu kızcağızımıza geçiyor.

Ayrıca lisede kalbinde pıtırtılar uyandıran bir çocukla “niyet ettim aşk yaşamaya” hevesiyle polis olmaya karar veriyor ama hayat işte.. kısmetin nerde ve kim olacağını kestirmek mümkün değil. Kısmetimiz olan Seung Hyun (başrol erkek) ile tabi ki akıllara kazınacak bir karşılaşma yaşadıktan sonra A aaa o da ne aynı polis okuluna denk düşüyorlar.

Rookie Cops

Aralarında geçmiş karşılaşmadan bir yanlış anlaşılma olsada birbirlerinin kısmeti oldukları için çözmeleri zor olmuyor. Aşk kazansız tabi kii

Polis okulunda emir zinciri eğitimini yanlış anlayıp dayak zinciri şeklinde uygulayan üstlerine bu ikilinin önderliğiyle kafa tutan hazırlık sınıfı cümbür cemaat hazırlığı geçer. Ama mücadele edecekleri zorluklar aslında daha yeni başlayacaktır.

Büyük merak uyandırdı mı? Benim için hayır. Ama hala izlenir kartımın arkasındayım diyor sözü size bırakıyorum.