kiss goblin

Herkese merhaba,

Can sıkıntısında araya atmalık çıtırından çerezinden bi diziyle geldim. Kiss Goblin. Fantastik konulu olup mini diziye göre işlenişi kaliteli dizilerden olur kendisi. Tek part halinde yüklenmesi sebebiyle de film izliyormuş gibi bir oturuşta seyredebilirsiniz.

Kiss Goblin Konusu

Hemen Kiss Goblin’in konusundan bahsedeyim. BanSook (başrol çocuk) bi hayalettir ve insan olmak için 10 öpücük alması gerekmektedir. Bu öpücükler sayesinde bu öptüğü 10 kadından, 10 insan duygusunu öğrenecektir. Son alığı öpücükle beraber artık insan olacaktır. Yeon Ah (başrol kız) ile talihsiz bir karşılaşmanın ardından insan olma yolunda bir ekip olacaklardır. Peki BanSook sonunda insan olmayı başarabilen ilk hayalet olacak mıdır?

Bölüm Sayısı12
Bölüm Süresi15 dk
IMDb7,7

Kiss Goblin Oyuncuları ve Karakterleri

Ban Sook : Kendisi 160 yaşında bir hayalettir. Hayatta hep yalnız kalmak istemediği için insana dönüşmek istiyordur. Hayaletlerin kraliçesinin ona vereceği görevler sayesinde insan olmaya çalışacaktır. Bu yolda en büyük destekçilerinden biri ise Yeon Ah olacaktır.

Yeon Ah : Bir üniversite öğrencisidir. Hayatı pek de yolunda gitmiyordur. Üstüne eski erkek arkadaşının onu aldatmasıyla hayata karamsar bakan biridir. BanSook ile karşılaşmasının ardından hayatı değişecektir.

Choi Hee Won : Hayaletlerin kraliçesidir. Zamanında kendisi de insan olmaya çalışmış ama sonu hüsranla sonuçlanmıştır. Ban Sook’a bu konuda destek olacaktır.

Kiss Goblin Yorum ve İnceleme

Dizinin en başları (özellikle kızın birilerine vurduğu sahneler) baya bi kalitesizdi. 3. Sınıf dizi gibi bi izlenim vermişti. Dedim ki ay diziyi yarıda bırakıcam herhalde. O derece. Sonraaa şaşırtıcı şekilde epey bi açıldı. Fantastik konulu olup en iyi web dizisi olabilir. Mini diziye göre üst düzey bi işçilik çıkarmışlar. Efektlerin gerçekçiliği çok gelişmiş değildi ancak mini dizilerde bu kadar derin bir inceleme yapmak mantıksız kalıyor. O yüzden eğer başı sıkıcı gelirse bir miktar daha şans vermenizi tavsiye edebilirim.

Kiss Goblin
Kiss Goblin

Dizi sonradan beni epey içine aldı. Hatta dizinin ortalarında baya bi heyecanlandım, finalini merak ettim. Ters köşe olaylar vardı. Dizi beklenmedik hamleler yaptı. Enerjim (başları saymazsam) hep yüksekti.

Dizinin alttan verdiği mesajlar çok anlamlıydı. BanSook’un insan duygularını öğrenirken geçirdiği o duyguyu sevdim.

Şimdi gelelim oyunculuklara 🌸 Ban Sook’un (başrol çocuk) inanılmaz kötü bi oyuncu olduğunu söylemek istiyorum. Senaristte anlamış olacak ki pek konuşturmamış kendisini. Genelde sadece bakışlar atıyordu. Kendisine tavsiyem sadece bakış atmaya devam etmesi yönünde olacaktır. Ama tipine diyecek tek sözüm yok. Sadece bakış atması sırıtmamıştı dizide. 🙂

Kızın oyunculuğu iyiydi, sevdim. Olması gerektiği gibiydi yani. Diziyi oğlanın tipi kızın oyunculuğu taşımış. Kızın enerjisi diziyi yükseltmişti. Karakterinin o dik duruşlu olmasını da ayrıca sevdim.

İkinci çocuğa da üzüldüm ya garibim. Bir türlü kıza nasıl yaklaşacağını kestiremedi. Yanında saçmalayıp durdu. Keşke biraz daha atik olsaydı. 💔 Ama Kızın bi konuşması var ona attım hafızaya hemen. Arkadaştan gelen beklenmedik aşk itirafını kibarca reddetme taktiği baya iyiydi. Lazım olursa kullanabiliriz. 😂

Şimdi genel toparliyim diziyi. Fantastik konulu olup web dizi bütçesine göre gayet iyi çekilmiş bi yapımdı. Oyunculukların çoğu iyiydi. Dizinin en başlarını saymazsam hiç sıkılmadım. Son derece akıcıydı. Ortalarında heyecanı epey yükselttiler. Finalini hep merak ederek takip ettim. Mutlu sonla bitip bitmeyeceği konusunda bir ara baya bir endişelendim. Sonunu söylemiyorum. 🙂 Dizinin hepsinin tek part olması ayrıca iyi bir özellikti. Mini diziler zaten kısa olduğu için 10 dakikada bir part değiştirmeyi kendi adıma pek sevmiyorum.

Eğer mini dizi seviyorsanız üstüne fantastik dizilere de bayılıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Asla pişman olmazsınız.