peng

Herkese Merhaba,

Bu yazımda mini dizisi gelenlerin ağzına layık, bir oturuşta izleyeceği Peng isimli bir diziyle geldim. Dizi izlemeye vaktim yok ama izlemeden de yapamıyorum diyorsanız en uygun durak.

Peng Konusu
Peng

Peng Konusu

Dizi, Go Sa Ri isimli bir kadının 30 yaşına girerken, hayatının 4 erkek tarafından karmakarışık hale getirilmesini konu alıyor. Kendine odaklanmaya çalışırken 4 erkek tarafından kazanılmaya çalışılan biri haline gelince Go Sa Ri’nin tüm duyguları alt üst olur. Peki bu karmaşa kimler için kalp kırıklığıyla sonuçlanacaktır?

Bölüm Sayısı10
Bölüm Süresi20 dk (ortalama)
IMDb5,9/10

Peng Oyuncuları

Go Sa Ri : 30 yaşına girmesine çok kısa bir zamanı kalan genç bi kadındır. Etrafında ki herkes onun kendine bir ilişki kurması yönünde baskı yapar. Hayatın ona 4 erkek sunmasıyla aklı ve kalbi karmakarışık bir hal alacaktır. İnstagram hesabı için tıklayınız.

Pi Jung Won : Go Sa Ri’nin yakın arkadaşı ve sırdaşıdır. Aslında uzun zamandır Sa Ri’ye aşıktır. Ama önceliği hep onun rahatı olduğu için sınırını hiç aşmamıştır. İnstagram hesabı için tıklayınız.

Ki Sun Jae : Go Sa Ri’nin çalıştığı şirketin Ceo’sudur. Tesadüfen başlayan bi karşılaşmayla kurdukları bağ derinleşir ve güçlü bir çekim yakalarlar. İnstagram hesabı için tıklayınız.

Ha Rim : Go Sa Ri’nin kulüpte tanıştığı bir adamdır. Ateşli bi yakınlaşmaları olur. Ama Ha Rim’le ilgili bi gerçek Sa Ri için şok edici olacaktır. İnstagram hesabı için tıklayınız.

Jeon Wosang : Sa Ri’nin eski kocasıdır. Tekrar Kore’ye dönüp Sa Ri ile beraber olmak ister. Ama kötü geçmişleri görmezden gelinemeyecek derecededir. İnstagram hesabı için tıklayınız.

Peng Yorum

Mini dizi için iyi bi diziydi diyebilirim. Aralarda bi boşluk hissi yoktu. Neredeyse her bölümü merak ederek izledim. Eğer çok çok yüksek bi beklentiyle izlenilmezse keyifle izlenebilir bi dizi.

peng

“Aşksızlık başıma vurdu” döneminde olanlara ekstra tavsiyemdir. Zira ben o dönemimde izledim ve sonda dizinin götürdüğü sonuç aslında çok anlamlıydı. Bunu konuya spoiler kısmında değineceğim 🙂

Birde aşk üçgeni konularına hasta olanlar var biliyorum 😀 Konu üçgenden çıkıp beşgene geçmişti diyorum daha da bişey demiyorum. Alev ateş imdat İTFAİYE..

Son zamanlarda mini dizilere ayrılan prodüksiyondan epey memnunum. Önceden kıytırık kıytırık dizi çekiyorlardı. Sanki çocuk dizisi izliyormuşum gibi bir hisle izliyordum. Peng dizisi son zamanlarda gördüğüm en iyi prodüksiyona sahipti. Oyuncu yelpazesi geniş ve güçlüydü. Bu da seyir zevkini baya yükseltmişti.

Gelelim kızımız için mücadele eden 4 şovalyeye.. Açıkçası ben hep birini destekliyordum. Ama bi yerden sonra gönlümü başka biri fethetti. Mutlu sonda onu görmeyi istedim. Go Sa Ri’nin finalde ne karar vereceğini merakla bekledim.

Peng Oyuncuları
Peng

Ben mini dizi seviyorsanız, aşk üçgeni izlemekten keyif alıyorsanız, biraz da kafam dağılsın diyorsanız izleyin izlettirin kartımı kullanıyorum. Bir oturuştu hüpletmelik bir diziydi diyor ve spoilerlı kısma geçiyorum.

Buradan sonra spoiler içermektedir. Eğer spoiler sevmiyorsanız okumamanızı tavsiye ederim.

Peng İnceleme

Hemen sonuna gelmek istiyorum. Açıkçası Ha Rim ve Jeon Wo Sang’ı hiç desteklemedim. Hadi Ha Rim neyse de Jeon Wosang’a nefretsel bi yükselmiş olabilirim.. Kız senin hayatındayken kendine göre yaşa et kız seni terk edince sırf yalnızlıktan canın sıkıldı diye kıza dönmeye çalış. Adama kocaman bi “YOK YA” derler. Aslına başka şeylerde derler ama ben demeyeceğim.

En sonda elinde kedi olması da çok manidardı. Resmen kızla evliyken de onu ev kedisi yerine koyuyordu. Şimdi kızın yerini doldurmak için kedi sahiplenmiş.

Ha Rim’de yani iyi çocuktu ama ne bileyim yaş faktörü de bi surata çarpıyordu.

Ki Sun Jae (Ceo bey) Açıkçası sona kadar desteklediğimde kişiydi. Her şey olur gözüküyordu. Ama Jung Won’un sevgisi beni çok etkilediği için kendisini kalbimden uğurladım.

Peng

Pi Jung Won (Kızın kankisi) En başta çocuk biraz takıntılı bi tipte gibi gelmişti bana neden bilmiyorum. Ama sonra düşündükçe bence gerçek sevgi onunkiydi. Bu yüzden onun mutlu sona varmasını çok istedim. Zaten reddedilince çekip gitmesi de duygularının yoğun olmasındandı. Gözlük adam umarım bi yerlerde mutlu olmuşsundur.

Peng

Gelelim en sona. Finallerde kızın bir prense kavuşmasına o kadar alışmışız ki, sanki olması gerek buymuş gibi bi yargı oluşmuş kafamızda. Ama hayır bir kadının illa bir erkeğe ihtiyacı yok. Kendi ayakları üzerinde durabilir, yalnız yaşayabilir. Prens tarafından kurtarılmayı bekleyen prensesler değiliz.

En son ortada bir aşkın olmamasına önce “A aaa nasıl yani” dedim ama kısa bi süre sonra verilmek istenen mesajın çok güzel olduğunu fark ettim. Ne zaman aşık olursak o zaman evleniriz. Sırf toplum bizi oraya itiyor evlenmek doğru değil. “30 yaşındasın ne zaman evleneceksin” “Nasıl yalnız yaşayacaksın” “Çocuk sahibi olmaya geç kalma” Sevgili toplum “size ne” diyor ve sözü size bırakıyorum.