Extraordinary You, izlediğim en iyi Kore dizilerinden biri olabilir, hatta belki en iyisi. Defalarca aynı heyecan ve merakla izleyebildiğim tek dizidir kendisi. Konusu, sürekli diri tutan gizemi ve sonunun belirsizliği diziyi özel kılan başlıca özelliklerden bazıları. Şimdi kısaca konusunu geleyim daha sonra Extraordinary You ile ilgili bol spoiler’lı görüşlerimi yazacağım.

Extraordinary You

Extraordinary You Konusu

Dizimiz; Eun Dan-oh’nun kendini hayatın merkezinde zannederken aslında bir çizgi romanda yan rol olduğunu fark etmesiyle başlıyor. Görevinin, çizgi romandaki başrollerin aşklarına katkı sağlamak olduğunu öğrenince büyük bir şok yaşar. Karakterini ve çizgi romandaki konumunu değiştirmeye karar verir. Ancak yazarın onun için yazdığı sahnelerde istediği gibi hareket edememektedir. Bir gün bu sahnelerde istediği gibi hareket edebilen biri ile karşılaşır. Onu bulmaya ve hikayeyi değiştirmeye çalışacaktır.

Bölüm Sayısı :16
Bölüm Süresi :60 dk
IMDb :7.9

Extraordinary You Karakterler

Eun Dan-oh : Kendisinin bir çizgi romanda yan rol olduğunu fark etmesiyle dizi başlıyor zaten. Doğuştan gelen bir kalp hastalığı var, ama buna rağmen hayata hep enerjik bakan biri. Baek Kyung ile nişanlıdır. Çizgi romandaki rolü itibariyle çocukluğundan beri ona aşıktır. Bir gün yolu Ha-Ru ile kesişir, beraber bir maceraya ve aşka sürüklenirler.

Ha-Ru : Kendisi, Eun Dan-Oh’nun yardıma ihtiyacı olduğu bir anda karşımıza çıkıyor. Çizgi romanda bir figüran olarak yer almaktadır. Figüranlığı bir avantaja dönüştürecek ve Eun Dan-oh’ya yardım etmek için kullanacaktır. Gerçekten çok güzel sevdiğini ve baktığını buraya not düşmek zorundaydım.

Baek Kyung : Çizgi romanda Eun Dan-oh ile nişanlıdır. Ancak bu nişan babasının zoru ile olmuştur ve Dan-oh’ya pek de iyi davranmamaktadır. Okulda çok popüler bir grup olan A3’ün üyesidir. Annesini küçük yaşta kaybetmiştir. Dizinin sonlarına doğru onu da çok seveceğinize eminim.

Lee Do-hwa : Dizinin en sevimli karakteri olabilir. Enerjik ve komik olmasına ek Dan-oh ve Ha-ru ile çok sıkı bir arkadaşlık kuracaktır. A3 grubunun diğer üyesidir. En sevimli üyesi diyebiliriz.

Jinmichae : Dizide her şeyi en başından beri farkında olan tek kişi. Gizemli tavırları ve durağanlığıyla bazen beni darlasada o da aslında herkesin iyiliğini istemektedir.

Extraordinary You İncelemesi

Extraordinary You’yu henüz izlememiş olanlar için şunu söyleyebilirim ki, her duyguyu yaşayabileceğiniz bir dizi. Bölümleri önceden tahmin etmek pek mümkün değil yani klasik bir senaryosu yok. Bu yüzden büyük bir heyecanla izleyebilirsiniz. Bölüm akışları, müzikleri, yan karakterler son derece mükemmeldi. Tabi ilk bölümlerde Eun Dan-oh için biraz üzüleceğiz ama kısa sürecek merak etmeyin. Bölüm süreleri de bence iyiydi ancak bir eleştiri düşmem gerekirse bölümlerin arasında serpiştirilmiş olan eski tarihi sahneler bazen fazla kaçmıştı. Oralar biraz dizinin temposu için yavaş kalmış. O dönem için anlatılmak istenenler daha kısa ve toparlanmış şekilde anlatılabilirdi. Ama bunun dışında olumsuz hiçbir eleştirim yok. Bir kez daha en sevdiğim dizi olduğunu belirterek izlemeyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum. Buradan sonrası dizi ile ilgili spoiler içermektedir.

Extraordinary You

Extraordinary You Hakkında Görüşlerim

Dizi benim için hep özel bir yerde kalacak. Bu dizinin hemen ardına Do Do Sol Sol La La Sol dizisini izlemiştim. Başrolünde Baek Kyung olduğu için. Bu dizide 2. Erkek sendromuna girdiğim için onu başrol izlemek istemiştim. Aslında tam bi sendrom denemez çünkü Ha-ru o kadar güzel seviyordu ki kesinlikle onu destekliyordum. Ama gel gör ki bu gönül Baek Kyung’a da nasıl kaymasın. Onunla ilgili sadece şu benim için havada kaldı; çizgi romanda olduklarını ne zamandan beri biliyordu? Orası çok havada kaldı. Yani o doğum günü partisinden beri mi yoksa sinema olayından beri mi. Çok merak ediyorum hala lütfen anlayan varsa biri beni de aydınlatsın.

Eun Dan Oh ve Ha Ru

Bir saçma bulduğum yani mantığıma yatmayan şeyde bu bir önceki kitapta olanları herkesin hatırlayıp bir tek Eun Dan-oh’nun hatırlamaması. Nası yani nası mümkün olabilir. Ve bu kitap bittikten sonra diğer kitapta birbirlerini direkt hatırlamaları. Gerçi o zaman dizinin sonu mutlu sona bağlanamazdı ama bilemiyorum belki bi bölüm daha mı olabilirdi sadece soru.

Ah Baek Kyung sinirli kekim seni hiç unutmayacağım. Çok yalnızdı dizide. Kardeşiyle ilişkileri daha iyi olsaydı keşke onu da biraz mutlu görseydik. Benim için hep özel kalacak bir dizi olacak.