Herkese Merhaba,

Bu yazımda yayınlandığı andan beri hepimizin Instagram’da bolca rastladığı bir dizi olan True Beauty’den bahsedeceğim. Ben diziyi güncel olarak izledim ve takip ettim. İlk bölümde ve kısmen ikinci bölümde de beni pek çekmese de ilerleyen bölümlerde diziye ısındım diyebilirim. Konu olarak çok klişe bir diziydi. Ama kendini izlettiren klişelerdendi. True Beauty’i izlemeyenlere tavsiye ederim. Tatlı, şirin, klişe ve eğlenceli. Dizi ile ilgili görüşlerimi uzun uzadıya kaleme almayı planlıyorum. İzlemeyenler için ilk önce dizinin konusundan genel olarak bahsedeyim.

Kim Ju Kyung

içindekiler

True Beauty Konusu

Dizimiz, toplum tarafından güzel bulunmadığı için dışlanan bir kızın makyajla yeni bir görünüme kavuşup hayatının değişmesini konu allıyor. Klasik bir romantik/komedi dizisi. Şimdiden uyarayım aşk üçgenini çok derinden hissedeceğiniz bir dizi.

True Beauty
Bölüm Sayısı16
Bölüm Süresi110 dk.
IMDb8.1

Diziyi Koreanturk.com üzerinden izleyebilirsiniz.

True Beauty Karakterleri

Lim Ju-kyung : Kızımız görüntüsü toplum tarafından kabul görmediği için küçüklüğünden beri zor zamanlar geçirmiştir. Sonra ailesiyle beraber taşınmak zorunda kalınca, eski okulunda olduğu gibi zorbalığa uğramamak için makyaj yaparak yeni okuluna adımını atıyor. Ancak onun makyajsız görüntüsünü okuldan biri şans eseri öğrenmiştir. Bu kişi Su-ho’dur. Bu sır ikisini sık sık yan yana getirecektir. Ancak kızımızın okul dışında tanıştığı biri daha vardır. Bu kişi de Seo-joon’dur. Bu üçlü ilişki yumağı ile olaylar başlar.

Lee Su-ho : Okulun soğuk prensidir. Kimse ile konuşmaz ve iletişim kurmaz. Geçmişte bir arkadaşının kaybetmesinin verdiği acı ile hayata karşı katı bir hale gelmiştir. Ju-kyung ile yaşadığı bir karşılaşma aralarında bir iletişimin gelişmesine sebep olur ve onunla beraber hayata ördüğü duvarları yıkmaya başlar.

Han Seo-joon : Geçmişte Su-ho ile yaşadığı ortak bir acısı vardır. Bu acı onu Lee Su-ho‘ya düşman etmiştir. Okulun serserisidir. Yine başının belada olduğu bir anda kızımız ile yolları kesişir. Ju-kyung ile Su-ho arasında gözlemlediği ilişki, Ju-kyung’a karşı ilgi duymasına sebep olacaktır.

Kang Soo-jin : Lee Su-ho’nun çocukluk arkadaşı ve onun okulda konuştuğu tek kızdır. Ailesi tarafından okulda başarı elde etmeye zorlanmaktadır. Lim Ju-kyung ile en başta çok yakın arkadaş olacaklardır.

True Beauty İncelemesi

Dizi için ilk olarak şunu söylemek istiyorum. Bölüm süreleri çok uzundu bana kalırsa bazı yerlerde çok sıkıldım ve sardım. Açıkçası Lee Su-ho (gerçek hayatta) oyunculuğunu pek sevdiğim bir değil. Daha önce bir dizisini izlemiştim ve orada tahammül edemeyip diziyi bırakmıştım. True Beauty’de çok daha iyi bir oyunculuk sergilemiş ama yine de sardığım sahneler çoğunlukla onun sahneleriydi. Biraz tek düze konuşma stili var sanırım beni iten bu.

Öğretmen ve Ju-kyung’un ablasının sahneleride gereksiz fazlaydı bana kalırsa. Ama dizinin rengi, neşesi kimdi diye sorsanız açık ara Ju-kyung’un erkek kardeşi Kim Min Ki derim. Ona her bölümde o kadar güldüm ki. Diziyi alıp başka yere taşımış dersem abartmış olmam herhalde. Genel olarak sıcak ve samimi bir diziydi. 10. Bölüme kadar akıcılığı çok iyiydi ama oradan sonra temposu biraz düştü ve drama bağladı. Sonu ise bir kısım izleyici için mutlu, bir kısım için ise mutsuz bitti.

Kim Min Ki

Buradan sonra spoiler olabilir. Eğer spoiler okumayı sevmiyorsanız okumamanızı tavsiye ederim.

True Beauty Hakkında Görüşlerim

Sosyal medya #teamseojoon ve #teamsuho olarak yıkıldı diyebilirim. Gerçekten hangi çocuğu desteklerseniz destekleyin diğeri içinde üzülüyorsunuz. Ama ben #teamseojoon’dum ve sonunda deli oldum diyebilirim. Yani birazcık ya biraz o mutlu olsaydı. Koskoca iki sene kızla bir sevgili yapamadınız mı sayın senaristler. Umarım bir sonraki dizisinde başrol olur.

Ve ve vee en başta o kadar sevdiğim ancak sonra hepimizin uyuz olduğu Kang Soo-jin. Sanırım webtoonda zaten kötü bir karaktermiş. Ama zaten orjinaline göre çok şey değiştirmişlerdi keşke bunu da değiştirselerdi. Melek kız bir anda şeytana dönüştü. Karakterinde bu kadar keskin bir dönüş olmalı mıydı? Onun içinde kısmen üzüldüm diyebilirim.

Han Sea-joon’un arkadaş grubu da baya komikti. Her lisede vardır öyle bir grup. Diziyi samimi yapanlardan biride buydu belki de gerçekçi arkadaş grupları.

Favori bölümlerim 7. ve 8. bölümlerdi. Temposu çok yüksekti ve komikti. Birde Ju-Kyung ve He-So sevgili olduktan sonra He-So’nun sürekli tavsiye alması ve o girdiği haller. Kısacası uzun zaman sonra güncel olarak takip ettiğim bir diziydi ve ben gayet sevdim. Üst üste çok yorucu diziler izlemiştim, beni dinlendiren bir dizi oldu. Genel olarak diziyi sevdim.