A Business Proposal

Herkese merhaba,

Bu yazımda romantik-komedi severlerin, kafamı koyayım yastığa ne dert kalsın ne tasa diyenlerin, modumuz yükselsin isteyenlerin ağızlarına layık bi dizi olan A Business Proposal’dan bahsedeceğim.

A Business Proposal Konusu

Dizi, paraya sıkışık olan Shin Hari’nin arkadaşı yerine görücü usulü randevuya çıktığı adamın, çalıştığı şirketin patronu Kang Tae Mu çıkmasıyla olayların karışmasını konu almaktadır.

Amacı randevunun olumsuz sonuçlanması olan Shin Hari, Kang Tae Mu’nun evliliği istemesiyle büyük bir karmaşanın içine düşer. Ancak durum Kang Tae Mu’nun şok edici teklifiyle daha da karışık hale gelecektir.

Bölüm Sayısı12
Bölüm Süresi60 dk
IMDb9/10

A Business Proposal Oyuncuları

A Business Proposal Yorum

Dizi uzun zamandır izlemekten en en keyif aldığım yapımdı. O hepimize gelen “nerde o eski dizilerin verdiği tat” düşüncesini sildi attı resmen. Mükemmel uyum yakalamış çifti olan bi diziyi daha da iyi yapabilen şey mükemmel uyum yakalamış 2. bir çift koymaktır.

A Business Proposal Konusu
A Business Proposal

Yani birbirinden tatlı iki çiftimiz vardı. Ufaktan bi sinir bozan karakterde vardı dizide ama herkes olması gerektiği kadar vardı dizide. Hiç sıkmadan, yormadan izlettirdi kendini. Bölüm sayısını her ne kadar az bulsam da sanırım uzasaydı araya dram sokan o dizilere dönüşecekti. O yüzden tadını damağımızda bırakıp kalitesini gram bozmayan şu diziye yüksek müsaadelerinizle kocaman bi TEŞEKKÜR etmek istiyorum.

A Business Proposal

Duygu selini kenara bırakıp diziye geçeyim artık..

Şöyle kafamı koyayım yastığa dert tasa uçursun dizisi arıyorsanız o adres bu adres ✍️ Ama altını çiziyorum. Klişe olaylar var ve yaz dizisi tadında. Ancak öyle güzel işlenmişti ki klişeler hiç göze batmadı bile.

A Business Proposal
A Business Proposal Konusu

Kızımız Shin Hari, arkadaşı yerine görücü usulü randevuya gider. Amacı adamı soğutmaktır. Ama bu adamın Kang Tae Mu yani patronu çıkmasıyla köşeye sıkışır. Sahte kimliği ve çalışan kimliği arasında pinpon topu gibi oradan oraya seken kızımız, Kang Tae Mu tarafından tanınmamak için atlet misali koşu rekorları kırar 😅

A Business Proposal Oyuncuları

İzlerken ufak bi ADAM KIZI NASIL TANIYAMAZ komasına girebilirsiniz. Bi yerden sonra konunun peşini bırakıyorsunuz. Sakin olun ve devam edin.

Kimyaları çok güzeldi. Birbirlerini yavaş yavaş tanımaları ve bağ kurmaları hoştu. Kang Tae Mu’nun aşık halleri çok komikti. Sahte ilişkilerini gerçeğe döndürmek için verdiğin efor.. Evlat ben senden razıyım.

A Business Proposal

Hari mimikleri ve enerjisiyle diziyi başka bi yere taşımıştı resmen.

Yan karakterler de asla sıkmadı, akıcı ve eğlenceliydi.

Ayrıca aşk üçgenini ön plana çıkarmak yerine cillop gibi 2. Çift koyan senaristlerimiz iyi ki varsınız 💕 Young Seo ve Cha Soung dizinin alev ateş sorumlularıydı. İmdat itfaiye modundaydık.. Ay nası sahnelerdi onlar öyle ekranımı ateşe verdi 🔥

A Business Proposal Oyuncuları

Sonra esas çiftimiz alev ateş sormululuğu tek size kalmasın yorulursunuz demiş onlarda elini taşın altına koymuş. ^^ Ben de bilemedim ki kimi söndüreyim.

Kızlarımızın arkadaşlıklarını izlemekte çok güzeldi. Ay her yakın arkadaşın hayalidir 4’lü takılanabilecek erkek arkadaşlar edinmek. Üstelik aşk hareketliliği aynı anda yaşanıyorsa tadından yenmez 🙂

Kang Tae Mu’nun dedesinin dizi izleme aşkıyla benim ki yarışır vaziyetteydi. Ay amcam benim <3 bende hep sesli konuşarak izliyorum tüm dizilerimi. Oturup bi diziye başlamamız gereken konular var.

Güzel hatırlayacağım, gözü kapalı herkese tavsiye edeceğim, canım sıkıldıkça açıp sevdiğim bölümleri bir kez daha izleyeceğim bi dizi oldu. Ben kesinlikle izleyin ve izlettirin kartımı kullanıyorum ve sözü size bırakıyorum.

Buradan sonra spoiler içermektedir. Eğer spoiler sevmiyorsanız okumamanızı tavsiye ederim.

A Business Proposal Hakkında Görüşlerim

Dizide en sinir olduğum karakter açık ara Yu Ra’ydı. Hazımsız kıskanç ay evlerden ırak. Senin erkek arkadaşının duygularından ya da tavırlarından Hari niye sorumlu olsun. Kızla ilgili o yorumu paylaşıyorsun. 7 yıldır arkadaşım diye takıldığı kızın sevgilisi olur olman çirkinleşmesi Min Woo’nun problemli kişiliğinden kaynaklı.. Birde utanmadan haber yollatması yok mu. Neymiş yüzleşecek gücü yokmuş ee bi zahmet??

Min Woo

Hayır Min Woo zaten ayrı bir problem. Canım benim şimdi elini vicdanına koy ve düşün. Hari’nin yanında onca sene manitanla cilveleşirken sorun yoktu kızın yanında errrkek (3 r’li) görünce tribal enfeksiyonun tuttu. Dellendim yine admine sabır inşallah.

Final bölümü içinde şunu söylemek istiyorum. Mutsuz ve kötü bitmediği için mutluyum. Ama bu zamana kadar ki bölümler arasında en durgun ve durağan olanıydı. Yani klişe klişe dedik abartıp yurt dışına gitme ve hastalık olaylarını da katmasaydınız keşke.

Son yarım saate olacak iş değildi. Neyse şükürsüzlük etmek istemem bu gözler ne finaller gördü.

Her haftayı iple çektiren bu diziye göz yaşları içinde veda ediyorum. Güzel diziydi emeklere sağlık.