School 2021

Herkese merhaba,

Bu yazımda vizyona yeni giren, “School” serisi aşıklarının 2019’dan beri beklediği School 2021’den bahsedeceğim. Öncelikle şunu belirteyim School serilerinin hiç biri birbirleriyle bağlantılı değil. Konular ve kişiler birbirinden tamamen bağımsız. Şimdi hemen konusuna geçelim.

School 2021 Konusu

Teknik lise öğrencilerinin; hayata bakış açılarını, yaşadıkları zorlukları, arkadaşlıklarını ve aşklarını ele almaktadır. Bu süreçte ortak acılarda buluşup hem rekabet edip hem de birbirlerine sarılacaklar.

Bölüm Sayısı16
Bölüm Süresi60 dk
IMDb7,2

School 2021 Oyuncuları

School 2021 İnceleme

Ben sanırım kaç yaşında olursam olayım içimdeki o liseli kız duyguları her zaman benimle olacak. O yüzden lise temalı dizilere ayıracak vaktim ve enerjim her zaman vardır. Eğer dizi çok çok kötü değilse mutlaka izlerim. Bu diziyi de uzun zamandır bekliyordum.

Açıkçası fragman yayınlanınca epey hayal kırıklığına uğradım. “Bunca zamandır bunu mu bekliyordum ben?” dedim. Önyargıyla başladım.

school 2021
School 2021

O gençlik dizilerinden görmeye alıştığımız; başrollerin saçlarına tatlı tatlı değen rüzgardan tutun nerden geldiği belli olmayan ışık süzmesine kadar var dizide. Bunları ilk 15 dakikada görmek “AY ÖFF” dedirtti. Yine daha çok bu tarz dizilerde kullanılan, komik çekim teknikleri -ki kimin komik bulduğunu senelerdir çözemedim- göz devirmeme neden oldu.

En başları biraz sancılıydı benim için. Ama önyargıyla başladığım için bana öyle gelmişte olabilir bilemiyorum.

Buradan sonra bi AMA eklemek istiyorum.

Ne kadar kaliteli dizi izlemeyi seversem seveyim, içimde ergen dizilerine karşı her zaman bi sempati var. Böyle gençlik, ders sorunları, aşk üçgeni, her şeye parlayan gergin aile, gaddar müdür ve altın kalpli bi öğretmen. Bu konular beni alıp götürüyor sanki.

School 2021’de de bunları görmek mümkün. Dizi 2. bölüm sonuyla beni inanılmaz yakalamış olsa da devamında düşüncelerim aynı ilerlemedi maalesef. Yarıda bıraktıracak kadar kötü asla değildi. Ama bu seriye gönül vermişlerden biri olarak, başka beklentilerle izlediğim dizi banim için hayal kırıklığı oldu.

Melodram akışlı dizileri pek sevemiyorum. Konuşmalar arasında verilen büyük es’ler ya da yakın çekim gözlere odalanmış kamera açıları.. Benim zevkime uygun değil. Ama bu benim için öyle. Bu tür dizileri sevenler için iyi bir iş çıkarmış diyebilirim. Sadece benim beklentimi karşılamadı.

Ama belirtmek isterim ki School serilerinin insana verdiği o hissi uyandırmıyor. Yani olay bi yerde koptu bu seride ama nerede bende anlayamadım. Önceden karakterlerle dertlenirdim. Bana bambaşka duygular yaşatırdı. Bazen motive ederdi, bazen gerçeklerle yüzleşmemi sağlardı.. Ama yok 2017’deki seride de o tadı alamamıştım. School 2021’de de alamadım. Diziye kötü demiyorum. Sadece bu seri o anlamını yitirmiş ne yazık ki..

Eğer lise dizilerini ve melodram tarzını seviyorsanız sevimli, sakin, kafa dağıtmalık izle geçlik bu diziyi de seversiniz. Liseli olanlar ve içinde hep bi liseli olanlar.. Ama gönlüm her zaman School 2015’ten ve Extraordinary You’dan yana olacak. En sevdiğim Lise dizilerim. <3