Cheer Up

Herkese merhaba,

Bu yazımda Cheer Up isimli bir gençlik dizisinden bahsedeceğim. Başrol kızı inanılmaz derecede Park Shin Hye’ye benzettiğim için kendisini de özlemle andığım bir dizi oldu diyerek hemen konusuna zıplıyorum.

Cheer Up Konusu

Dizi bir üniversitenin, yıllar önce popüler ama şimdilerde gözden düşmüş amigo takımının etrafında dönmektedir. Amigo takımı için söylenmiş kehanetlerden sonuncusu, takımı huzursuzluk olarak ele geçirir. Gençler hem bu kehanetle hem de hayalleri için kıyasıya mücadele edeceklerdir.

Bölüm Sayısı16
Bölüm Süresi60 dk
Yayın Günleri Pazartesi – Salı
TürGençlik

Cheer Up Oyuncuları

Cheer Up Yorum

Dizimiz tam bir üniversite dizisi. Araya kendilerince gizem koymuşlar ama o konu bana bir miktar yavan geldi. Gerçi genelde üniversite dizileri biraz böyle oluyor. Konudan ziyade karakterlerin arasındaki ilişkiler işleniyor.

Üniversitedebir amigo kulübü var ve yıllar önce çok büyük başarılara imza atmışlar. Ama bir gün bir keşiş kulüple ilgili 3 tane kehanette bulunuyor. İlk 2 kehanet gerçekleşiyor ve sonuncusunun ise bu sene gerçekleşeceği söyleniyor. Kehanet şu amigo ekibinden birinin ölecek olması.

Cheer Up

Yanii beni ne çekti ne de itti. Daha devam etmem demiyorum ama ay yeni bölüm gelse de izlesem de demem sanırım.

Park Jung Woo (başrol erkek) seveni çok fazla biliyorum. Ama ben bir türlü oyunculuğuna ısınamıyorum, donuk geliyor. Bana hitap etmiyor.. Yan rollerde izlerken çok gözüme batmıyordu. Başrol olunca ne olacak merak ediyorum. Onun karakteri de sahiplendiği şeyin peşinden ne olursa olsun giden biri.

Cheer Up

Do Hae Yi (başrol kız) karakterinin dik duruşlu oluşunu çok sevdim. Kendini ezdirmeyen, ne istediğini bilen biri. Gerçek hayatta da böyle karakterlere çok saygı duyarım dizide de kendisini çok beğendim. Tam bir genç. Biraz zıpır, biraz şımarık, eğlenceli ve hareketli. Durumları olmadığı için nefes almadan çalışanlardan.

Ay bu arada kendisini inanılmaz derecede Park Shin Hye’ye benzetiyorum bu dip notu düşmem lazımdı.

Cheer Up Oyuncuları

Jin Seon Ho (ikinci erkek) Zıpır ve kızlar arasında popüler biri. Do Hae Yi’yi ilk gördüğü andan beri onunla ilgileniyor. İstediğinin peşinden gitmesi çok güzel ama umarım delirip hayatı herkese zindan eden 2. erkeğe dönüşmez. Hep böyle tatlı ve sempatik kalsın. Kendisini dizide başka biriyle shipliyorum. El ele dua zinciri..

Cheer Up Konusu

Gençlik, üniversite konulu dizileri izliyorsanız izlenebilir. Ama ille de izlensin demem. Orta kategorisine koyuyorum şimdilik.