yumi's cells

Herkese merhaba,

Yumi’s Cells 2 ile ilgili yazıya ulaşmak için tıklayınız.

Bu yazımda düşünce tespiti yapan bi dizi olan Yumi’s Cells’den bahsedeceğim. Her bölümde mutlaka kendi hayatımdan bir şeyler bulduğum, hem eğlendiğim hem de eğlenirken düşündüğüm, içimi yumuşacık yaptığı gibi bazı gerçeklerle de yüzleşmemi sağlayan harika bir dizi diyorum ve hemen konusuna geçiyorum.

yumi's cells

Yumi’s Cells Konusu

Dizi uzun süredir yalnız olan Yumi’nin (başrol kadın) hayatına Woong (başrol erkek) isimi birinin girmesiyle nasıl değiştiğini konu almaktadır. Olaylar beyin hücrelerini temsil eden çizgi karakterlerle işlenmektedir.

Bölüm Sayısı12 (1. sezon)
Bölüm Süresi70 dk
IMDb8,8/10

Yumi’s Cells Oyuncuları

Yumi’s Cells Yorum

Dizinin ilk bölümünde beyin hücrelerinin olaylara araya girmesi ve onların çizgi karakter olması kısa süreli bir “ay bu nası dizi” dedirtebilir lütfen sakin kalın ve izlemeye devam edin. Çünkü ileride diziyi özel ve güzel kılan şey tamda bu saydıklarım oluyor 🥰

yumi's cells

Dizinin 2. Sezonu in geleceği onaylandı o yüzden devamı gelir mi endişesi yaşamanıza da gerek yok. Hatta çekimleri tamamlanmak üzere.

Bence en güzel özelliği dizi derde sokmuyor ayol. Ay terapi gibi aç aç neşelen (Tabi son bölümler bir parça neşesiz geçiyor olabilir) Ama o bile güzeldi. 💕

İnsan düşüncelerini çok iyi yansıtmışlar. Her detay çok iyi düşünülmüş. Kadın/Erkek beyninin farklılığı bile inanılmaz iyi ele alınmış. Ve bunu sıkmadan anlatmayı başarmışlar.

Kadınların daha detay düşünüp erkeklerin olaylarda direk (evet/hayır) düşünmesi kısmı çok iyiydi. Bunu da Woong’un beyninin yapay zeka algoritması ile yönetilmesi karşılamıştı. Olaylara soru-cevap şeklinde yaklaşıyordu.

yumi's cells konusu
yumi’s cells

İnsan ilişkileri, verdiğimiz tepkiler, beklentiler harika yansıtılmıştı. Dizi eğlenceli olduğu için işin psikolojik kısmı çok fark edilmiyor ama diziyi bitirdikten sonra ufak bir farkındalık yaşatıyor insana.

yumi's cells oyuncuları

Her yaştan her karakterde insanın kendinden bir şey bulabileceği, izleyip enerji yükseltebileceği kapsül niteliğinde. bir dizi. Ahaahha dizinin seyyar satıcısı gibi hissettim kendimi 😂 Bu mal çekmez ablacım, diz yapsın getir bana..

Ben izleyin izlettirin kartımı kullanıyorum. Modunuzun düşük olduğu bir zamanda özellikle keyifle seyredebileceğiniz bir dizi. Hem eğlenceli, hem komik hem de gerçekçi.

Buradan sonra spoiler içermektedir. Eğer spoiler sevmiyorsanız okumamanızı tavsiye ederim.

Yumi’s Cells Hakkında Görüşlerim

Son bölüm Woong’cular sarsılsada o anda verilen mesaj bile çok iyiydi. Hayatının başrolü meselesi. Kesinlikle hiç kimse hayatımızın başrolü olmamalı. Bu kim olursa olsun o kişi olmadan da hayat devam ediyor ve etmeli. Kimseye bu kadar bel bağlamamalı insan. Bu aile bile olsa..

yumi's cells

Bi ilişkinin başlama evresi ve bitişe doğru gidişi evresi de çok doğru anlatılmıştı. Birine şık olduğun zaman diğer herkesin gözünde anlamını yitirmesini de Yumi’nin tüm erkekleri çizim gibi görmesi üzerinden hissettik. Dizi içime işledi resmen. Her detay düşünülmüş ve kusursuz derecede.

Ama Woong’un hikayesi çok yarım kaldı. Önceki bölümlerde olayları birde Woong’un açısından görebiliyorduk şimdi son bölümlerde o kısım havada kaldı. Umarım 2. sezonda hikaye oraya nasıl geldi birde Woong’un açısından dinleyebiliriz.

yumi's cells
Yumi’s Cells

Mesela evlilik kutusu denizden çıkacaktı çıkamadı.. Önceliğine son anda Yumi geldi ama yine de ayrılmayı seçti.. Arkadaşı son anda ne dedi Woong o yüzden mi ayrılmayı seçti Aaa bak kafamda sorular sorular.

Ay ama Yumi’nin o rüya sahnesinin çekimi güldürdü beni 😂 Kendi beynine girmesi anlamlıydı tabi ki yine de Öyle çekmeseler daha iyi olabilirdi yeşil ekran göz kanattı ama olsun. Dizi hala güzel.

2. Sezonda Woong’ayı görücek miyiz?? Asıl soru bu çünkü Sırtı ay aman sıfatı diziye çok yakışıyordu dilim sürçtü ondan öyle dedim.