Yong Jun Hyung Ha Yeon Soo

Herkese merhaba, skandal köşemizin bu sefer iki konuğu var. Yong Jun Hyung ve Ha Yeon So.. Adminin kafa yine nerden nereye zıplarken mini skandallar derlemesiyle geldim. Yine bir dizinin başrol oyuncularının ayrı ayrı olaylarla silinip gittiği konuları konuşalım.

Konuya nasıl geldim önce onu anlatayım. Penthouse dizisinde bir çoğumuzun Yoon Cheol karakteriyle tanıdığı Yong Jong Hoon’u ilk nerde gördüğümü düşünmeye karar verdim. Neden bunu yaptım inanın bende bilmiyorum. Sonra çok sarı bir dizi olduğunu hatırladım. Neydi neydi derken BİNGO..

 Yong Jong Hoon
Yong Jong Hoon

Hayatımda izlediğim en sarı ve sıkıcı dizilerden olan Monstar geldi aklıma. Hemen girip kontrol etim. Evet orada zorba bi öğrenciyi canlandırıyordu. Baya sinir oluyordum kendisine. Neyse diziyi açınca bi daha izlemeye başladım.

Ha Yeon So

Başrol kızı güzel bulurdum. Böyle anime karakterlerine benziyor yüzü. Dedim ki bu kız niye ortalarda yok. Başladım onu araştırmaya. Çünkü neden yapmiyim?

Ha Yeon So
Ha Yeon So

Kız oranın Armağan Çağlayın’ıymış meğer. Attığı bir postun altına gelen yorumlara son derece agresif cevaplar verdikten sonra başka bir takipçisi kıza yılın ayarını vermiş. Oynat bakalım. Tarihler 2 Ağustos 2016’yı gösterirken..

Takipçi: “Sizi rahatsız ettiğim için özür dilerim. Fakat ortada duran resmin ne olduğunu öğrenmeyi çok istiyorum. Bulmamın bir yolu var mı?”

Ha Yeon : “Sigismund righini diye etiketledim. Sonra sen bir rehber alabilirsin veya Google’ı kullanabilirsin.. Fakat sen Google kullanabileceğini anlamadığından dolayı, sana cevap veriyorum. 1914 selbstportrat [tablonun ismi]

Sonra başka bir takipçi ise gönderinin altına arplerin yaygın kullanım için çok pahalı göründüğünü söylemiş.

Ha Yeon So
Ha Yeon So

Kızımız almış eline sazı başlamış söyleyeme..

“Arpler, ilk insan yapımı olan müzik aleti Lir’den önceye dayanır. Büyük arplerin pahalı olmasının aksine kelt arplerin 500,000 Krw’nun altında bir fiyatı vardır. Bence bir şeyi gerçekten bilmiyorsan duyarlı olmalı, araştırmalı ve ondan sonra yorum yapmalısın. Böyle yaparak diğerleri için karmaşayı önlemiyor ve bu gönderiye hiç yardımı olmuyorsun”

Tabi siz anneleri tarafından.. Neyse evet olaya başka bir babayiğit dahil oluyor ve kızın verdiği bilginin yanlış olduğunu ispatlayarak yorumda bulunuyor. Cevabın uzun halinin ekran görüntüsünü en sona ekledim. ^^

(Bilgi açıklaması)“… Bence eğer gerçekten bir şeyi gerçekten bilmiyorsanız, duyarlı olmalı, araştırmalı ve ondan sonra yorum yapmalısınız. Böyle yaparak diğerleri için karışıklğı önlemiyor ve bu gönderiye hiç yardımcı olmuyorsunuz. Eğer birazcık araştırdıysanız bu bilgiye ulaşırdınız; fakat Google kullanabileceğinizi anlamadığınızdan dolayı size bu cevabı veriyorum…” (bilgi devamı)

Ha Yeon So

Ha Yeon Soo’nun bir rivayete göre bu yorumdan sonra kısa süreliğine kalbi durmuştur.. Ay neyse kızı kendi cümleleriyle yerle bir eden takipçisi mehter marşı eşliğinde alandan ayrılıyor.

Kızımız yorumları sildikten sonra kendi el yazısıyla yazdığı bir özür mektubu yayımlıyor.

İşte soruları fazla düşünmeden intici bi şekilde yanıtladığım için üzgünüm. Özür dilerim. Benim bu cahilce kullandığım kelimelerden rahatsız olan herkesten özür dilerim tarzında bi paragraf açıklama yapıyor.

Ama bu seferede kızın oynadığı dizilerden birinde set arasında çekilmiş olan,  yazılı pankart tuttuğu fotoyu buluyor netizenler. Ama orada ki yazı kızın mektuptaki yazısıyla aynı değil. Yeni linç yükleniyor..

Özür mektubunu kendi yazmadığı yönünde suçlamalara maruz kalıyor. Ajansı açıklama yapıyor o Ha Yeon Soo’nun kendi el yazısı diye. Ufak dip not : Bence aşırı saçma mektup yüzünden linçlenmesi. Yani dizideki kağıdı kızın yazmadığı çok açık değil mi?? Mektupta ki yazı niye kendi yazısı olmasın ki kız mal mı?

2018’de Exo’dan Suho ile bir dizide rol almış. Ama sonra çok ortalarda dolanmadı. Belki kendi istemedi belki de insanlar istemedi bilemiyorum. Hoşçakal gergin anime kız <3

Yong Jun Hyung

Neyse gelelim Yong Jun Hyun’a.. Hatırlarsanız Burning Sun olayını uzun uzun anlatmıştım. Eğer hala okumadıysanız buradan okuyabilirsiniz.

Burning Sun
Burning Sun ~Seungri

Yong Jun Hyung’da bu olayda patlayan arkadaşlar arasında. Bu olay sonucu neler olmuştu kısaca hatırlayalım. Seungri’nin işletmeci olarak yer aldığı gece kulübünde bir taciz olayı gerçekleşmişti. İnsanlar bu olaylara dikkat kesilmişken dava bambaşka bir seyir kazanmıştı.

Çok sayıda önemli ismin kakoatalk sohbet grubunun kouşmaları ifşa olunca tüm ülke tabiri caizse kaosa sürüklendi.

Peki bu grupta neler yapılıyordu? İĞRENÇ olan ne varsa vardı.. İlişkiye girdikleri kızların bu esnada videolarını “kızların rızası olmadan” çekip “kızların rızası olmadan” yayınlıyorlardı. İçerde fuhuş desen var, yasadışı video sürme desen o da var. Kumar var.. Var oğlu var yani.

Bence bu olay çok büyük patlamış gibi gözüksede hala bunların buzdağının görünen kısmı olduğunu düşünüyorum. Çok daha önemli isimlerin kimlikleri açığa çıkartılmadı. Gözden çıkarılabilir ünlüleri halkın ortasına attılar oldu bittiye geldi olay.

AY NEYSE YİNE SİNİRLENDİM BOŞ YER. BANANEYSE

Sohbet grubunda “Singer Yong” adıyla birinin olduğu mesajlar basına yansıdı. Tabi ki her şeyi araştıran netizenler bununda peşine düştü. Sosyal medyada bu kişinin Highlight grubundan Yong Jun Hyung olduğuna dair dedikodular çıktı.

Yong Jun hyung
Yong Jun hyung

Mesajlaşma;

Jung Joon Young “Bir video çekerken ve gönderirken yakalandım”

Yong Hun Hyung “Kadın tarafından yakalandığını mı kastediyorsun?”

11 Mart 2019’da şirket bunu jet hızıyla yalanladı. “Yong JunHyung yasadışı gizli kamera videolarının paylaşıldığı bir sohbet odasında asla bulunmamaktadır. Jung Joon Young ile hiçbir sohbet grubunda bulunmadığını doğruladık. Bu konuşma sohbet grubunda değil birebir konuşmada geçen bir mesajlaşmadır. İçeriğin orjinalliğini doğrulayacağız.” Dediler

Jung Joon Young
Jung Joon Young

Not : Upuzun bi açıklamaydı araları kısalttım.

Amaaa buna yalnızca birkaç gün dayanabilen bu arkadaşımızız hakkında 14 Mart günü “Yong Jun Hyung’un Jung Joon Young tarafından paylaşılan kamera görüntülerini izlediği doğru. Highkight’dan ayrılıyor.” Şeklinde bir haber çıktı. 15 Mart günüde kendisi bir açıklama yaptı.

Yong Jun Hyung

“İlk başlarda şirkete Katalk odasının bir parçası olmadığımı söyledim. Ancak bu şirketime verdiğim yanlış bilgilerdi. Videoları bende izledim. Uygunsuz yorumlarda bulundum. Yasadışı bir şey yaptığımı düşünmedim ve videoyu normal bir şekilde izledim. Kendimi durdurmamak ve videoları izlemek benim hatam.”

Ve gruptan ayrıldı. Bu videoları gruba atan Jung Joon Youg ise hapis cezası almıştı. Hatta adı karışan ünlüler arasında hapis cezası alan tek kişi.

Ay bu olaylar sadece Kore’de olmuyor ki. Dünyanın her yerinde sapık zihniyetli insanlar var, dünya sanki kendilerininmiş gibi at koşturup başkalarının haklarını her türlü gasp eden binlerce kişi var. Ve ne yazık ki ünlü, politikacı, iş insanı gibi elinde parasıyla her şeyi örtbas edebileceğine inanan ve ÖRTBAS EDEN kişiler var.

Mesela Erkan Özerman’a neden bi şey olmuyor? Çünkü Kenanından tut Kıvancına, Çağlasına buradan ünlenmiş insanlar. Şuan iyi aile hayatı kurmuşken o dönem yapmak zorunda kaldıkları şeylerin ortaya çıkmasına izin verirler mi hiç. Ülkede ünlenmişlerin yarısını zaten bu yarışma ünlü etti. Diğer yarısınıda İbrahim Tatlıses.

Kimi kime nereye şikayet ediyoruz. Kısacası dünyada iğrenç bi düzen var ve sihirli bi değnek olmadan düzelmesi mümkün değil. Kötü insanlar hepimizden uzak olsun. Gözünü seveyim sakin hayatlarımızın <3

Yine admin konu buraya nasıl geldi diyeceğiniz bi yazımı okudunuz. Şimdi de mikrofonu size uzatıyorum. Söz sizde.