Hongbin

Herkese merhaba, skandal köşemizin yeni konuğu ile beraberiz. Bu olayı ele almaya nasıl karar verdim önce onu anlatiyim.

Yeni başlayacak olan Bad and Crazy dizisinin kadrosunu incelerken bi baktım VIXX grubunun N isimli üyesi oynuyor. Bu çocuğu ilk Sassy Go Go isimli bir dizide görmüştüm. O dizi sayesinde öğrenmiştim zaten bu grubu da.

Vixx
N

Neyse çocuğu görünce benim kafa ciyuuvv geçen sene gruptan ayrılan bi üyeye gitti. Hongbin. Olayda ne olay ama dinleyin şimdi.

VIXX Grubu
VIXX Grubu

Hongbin Skandal

Günlerden yine skandal. 29 Şubat 2020 tarihinde bu arkadaş Twitch’de canlı yayın açıyor. Biraz sarhoşmuymuş  galiba. İşte bu yayında uğraşırken arkadanda müzik açıyor sürekli. Sonra Shinee isimli bir başka grubun “Everybody” diye bi şarkısı çalmaya başlıyor. Bu da diyor ki “Kim böyle bir idol şarkıcı grubunun şarkısını buraya ekledi (çalma listesine) İdol şarkıları kaliteden yoksun.”

Shinee
Shinee

Sen misin bunu diyen. LİNÇ TAYFA İLERİİĞĞĞ

Sanırım bu yayında orta parmak göstermiş birde. Ama video halini bulamadım o yüzden tam olarak bu hareketi neye çekmiş anlayamadım.  Neyse devam edelim.

Hongbin
Hongbin

Shinee’nin hayranları çıldırıyor. Adamı linç komasına sokuyorlar. Buralarla ilgili “kendi” fikirlerimi açıklamada paylaşacağım. Olayın gidişatı bozulmasın diye araya girmiyorum.

Özür videosu yayınlıyor. Shinee’yi aşağılamıyordum özür dilerim lütfen benim yüzümden VIXX’ten nefret etmeyin tarzında bir şeyler söylüyor. Sonra bi özür daha diliyor. Hatalarım üzerinde düşünüp daha çok çalışacağım diyor.

Hongbin
Hongbin

Böyle bi 5-6 ay sessiz kalıyor.

Ve sonunda bi haber geliyor. Hongbin 7 Ağustos’ta şirketten “kendi” isteğiyle ayrılmak istiyor (yersen). VIXX üyeleri Hongbin ile konuşuyor Şirkette bu isteğine saygı duyuyor ve gruptan ayrılmasına izin veriyor.

Grup yoluna 5 kişi olarak devam ediyor.

Hongbin
Hongbin

Şimdi her idolün başına bir şey geldiğinde onu acımasızca eleşiren bi tayfa olduğu gibi ne yaparsa yapsın “Aslında olay öyle değil” diye savunan bi tayfa da oluyor. Eleştirenleri en son konuşalım. Bu savunan arkadaşların iddialarına göre;

İki tane iddia gördüm. Birinde “Şarkıyı beğenip dans kareografisini kötülediği yönde” diğeri ise “Şarkının remix halini dinleyip orjinaline değil remix’i kötülediği yönde” Bunların hangisi doğru ya da doğru olan var mı inanın bunu da bilmiyorum. Admin sen de herşeye bilmiyorum diyosun..

VIXX

Amaaa linç yorumlarının ne kadar saçmalaştığını biliyorum. Buradan sonra kendi fikirlerimi ele alıcam. Bana şu olay çok saçma geliyor. “Bunu nası yapar o bi idol” Kore’de gizli bi sözleşmemi var idolsen eğer toplumun kanaat önderi olursun diye. Hayır bişeye kötü demek niye idol olma kavramına dahil olamıyor?

Bu insanların bişeyi sevmeme hakkı yok mu? Velevki şarkıya kötü dedi EEEE??? O bunu söyleyince şarkı gerçekten kötü mü oluyor? Yoo..  Hani zevkler ve renkler tartışılmazdı? Hani düşünce özgürlüğü? Çok takılıyolar böyle şeylere.

Bu arada Hongbin bana kalırsa da birinin şarkısına laf edebilecek en son insanlardan. Çünkü bikaç şarkısını dinledim. Ve hiç sevmedim. Ama hala olayın gruptan ayrılmasına kadar gitmesi çok saçma geliyor.

Birde şey demişler nasıl büyüğüne saygısızlık yapar. Ben Shinee’nin gram taktığını düşünmüyorum. Hatta haberleri görüp “Ayol bu adam kim” diyip şaşırmışlardır. Hongbin’i ömrü hayatlarında ilk defa gördüklerine eminim. Ve büyüğü olunca bişey demeye hakkı yok mu? Hani demişte ne demiş? Gidip şarkınız çok kötü diyip kafa mı atmış?

Shinee

Yine küçük bi olayı devleştirip bi kişiyi daha sektörden baybaylayan bi hikaye dinlediniz. Sözü size bırakıyor ve kendi yorumlarıma yer vermeye gidiyorum.

Hongbin Vixx

Bir sürü soru sormuşum yukarıda sinirle ama ahahahah Bu kadar ciddiye almaya değer mi gerçeketen hayatımız boyunca göremeyeceğimiz insanları. Bence değil yani. Ayrıca alıngan olmaya da gerek yok. Hee öyle mi deyip geçebilelim lütfen DÜNYACA başaralım bunu. Yoksa ortalama yaşam ömrü 50 yaşa geriler hepimiz stresten hıkk gideriz maazallah.

Konudan koptuk gibi oldu ne diyoduk Hongbin kötüledi diyelim sen önce kendi şarkına bak de geç. Bu kadar saldırmaya ne gerek var. Çok sinirlendiysen yap boykotunu. Dinleme bi daha, her videosuna dislike bas. Sonra kendiliğinden silinir gider zaten sektörden.

Hee bakın ne demeyi unuttum. İş burda da bitmiyor Adam gruptan ayrıldığı içinde linç yiyor. “Nasıl yüzüstü bırakır” diye. AYOL ZATEN ADAM GİTSİN DİYE YIRTTINIZ YA KENDİNİZİ şaka gibi.

İdol olmak çok korkunç bence. İnsanlar kendi yolunda gitmez hayatları üzerinden bu insanların hayatlarına ahkam kesiyor. Öff çok sıkıcı..

Bakın Metin Akpınar, Cem Yılmaz’a dediki “oyunculuk kumaşı yok” Cem Yılmaz’da dedi ki “beni sahneden izlesin.” Eleştirmek veya cevap vermek kötü şeyler değil yani. Kore’de olsa şey derlerdi Cem Yılmaz’a “BÜYÜĞÜNÜ AYAĞINA ÇAĞIRMIŞ SAYGISIZ” eminim buna bu arada. Ya da Can Yaman “arka odaya gidelim” dedi hep beraber adamla dalga geçtik. Bize sinirlendi gitti İtalya’da hayatına bakıyor. Oturup bize mi cevap verecek? Hangimize verecek ya da?

Shinee ~Everybody