forecasting love and weather

Herkese merhaba,

Bu yazımda yaş farkı nedeniyle daha başlamadan eleştiri alan çiftimizin Forecasting Love and Weather adlı dizisinden bahsedeceğim.

içindekiler

Forecasting Love and Weather Konusu

Dizi, ulusal hava şirketinde çalışanlar etrafında dönmektedir. Jin Ha Kyung düğününe kısa bir süre kala aynı şirkette çalışan Han Ki Joon tarafından aldatıldığını öğrenir. Kendini kariyerine adadığı bu zamanda aşk ona yeniden gülümseyecektir. Ama bu durum beraberinde ilişkiler yumağını da getirecektir.

Bölüm Sayısı16
Bölüm Süresi60 dk
Yayın GünleriCumartesi – Pazar

Forecasting Love and Weather Oyuncuları

forecasting love and weather

Forecasting Love and Weather Yorum

Bakın özellikle ben bu tarz yaş farkı olan dizilere fena halde takılan, hatta takılmanında ötesi bu tarz dizilere katlanamayan ve izleyemeyen biriyim. Dizinin ilk bölümünü izledikten sonrada bu fikrimi korumuştum. Ama 2. Bölümle fikrimde hafif kıpraşmalar olmasıyla birlikte 4. Bölümde yediğim ters köşe beni tüm aleviyle diziye çekti.

forecasting love and weather oyuncuları
forecasting love and weather

Yaş farkı gözüme batmaktan çıktı nasıl oldu? neden oldu? inanın bende anlayamadım. Aslında çiftin yan yana resimlerini görsem hala uyumsuz buluyorum ama diziyi izlerken o kopukluk çok rahatsız etmedi.

Pek konu alınmayan meslek gruplarının dizilerini izlemeyi severim aslında. O atışmalar bi yere kadar çok havalı gelse de bi yerden sonra çeviri okumayı bırakıyorum. İşin içine terim girince alt yazı takip etmek tam bi ölüm.

forecasting love and weather konusu

Yaş farkı ve çeviri takip etmek dışında beni rahatsız eden pek bir şey olmadı ki yaşla ilgili parantezi yukarıda açtım zaten.

Ayrıca aldatanların zamanla pişmanlığa düşmesini izlemek 10/10 gerçekten. Admin anıların canlanmasın dur yeri değil. Arkadan iş çeviren tüm bireylere kinlenebilecek kapasiteye sahip olduğum için bu dizide de kinlenmeyi kendine görev bildim.

Jin Ha Kyung (başrol kadın) Bu kadar olaya hala dimdik durabilen asil kadın senden öğrenecek çok şeyimiz var. Bilgisine ve tavrına sürekli hayran bıraktı. Ben elitlikten kayıp nişanlısına birde tokat patlatmasından yanaydım ama olsun herkes benim gibi çirkinleşmek istemeyebilir.

forecasting love and weather

Lee Shi Woo (başrol erkek) Kas adam gel geç otur şöyle. Gereğinden fazla zeki bi imaj çizilmesi dışında güldüğünde her şeyi unutturabilecek bi gülüşe sahip. Okay Handsome en yakışıklı sensin ay durun Allah söyletti en zeki sensin diyecektim. O kada tecrübeli kişiler toplanmış durumları anlayamıyor, yanlış tahminlerde ve ön sezilerde bulunuyor ama bu arkadaş gelip her şeyi tahminleyebiliyor öyle mi?? Komik geldi bana bu kısımlar mesela.

Neyse özetle mükemmel bir dizi değil ama izlenir bir dizi olduğunu düşünüyorum.

Forecasting Love and Weather Hakkında Görüşlerim

Han Ki Joon (aldatan erkek) Kendisini 3 saniye görmem tüylerimi amuda kaldırmaya yetiyo gerçekten. Çok afedersiniz ama ulan hem kızı aldat, hem aldattığınla evlen, hem de hakkın olmayan mallara el koymaya çalış şaka gibi.. Yüzsüzlük limiti diye bir şey olmalı.

İştekiler kadın hakkında konuşurken bunun kadına yetersiz gördüklerini duydu o an nasıl içimin yağları eridi anlatamam. Adeta terapi. Size bol pişmanlıklar diliyorum sözcü bey

Ay 4. Bölümde şok oldum. Meğer bi önceki bölümün sonunda aşk yaşamaya karar vermişler. Asla tahmin etmemiştim. Yani birbirlerine ha şans verdiler ha vericekler dedim ama o an olduğu aklımın ucundan geçmemişti.

E tabi senarist kavuşma erken olduğu için içlere fitne fücur tohumlarını serpti ve oğlana bi telefon geldi. Arayan kimdi? Ne olacak? Umarım eski sevgilisidir ve altından basit bi şey çıkar. Bakın Jin ha kyung ve ben bi kap kırıklığı daha kaldıramayız..