Herkese Merhaba,

Bir efsanenin sonuna geldik Vincenzo Cassano adını Kore dizi tarihine altın harflerle yazdırı. Diziyi güncel olarak takip edenlerdenim. Fark etmeden hayatımın büyük bi bölümüne yayılmış diyebilirim. Final yapmasıyla büyük bir boşluğa düştüm. Hemen konusundan bahsetmeye geçiyorum.

Vincenzo Konusu

Dizi Vincenzo Cassano karakterinin İtalya’da yaşadığı mafya hayatı ile başlıyor. Kendisi ünlü bir mafyanın danışmanlığını ve avukatlığını yapmaktadır. Mafya babasının ölümünün ardından İtalya’dan ayrılmaya karar verir. Yüklü miktarda ki altınları almak için Kore’ye gelir. Ancak orada işler tahmin ettiğinden daha karışıktır ve onun için bambaşka bir serüven başlayacaktır. Kore’de bulunan güçlü bir holding grubu olan Babel, yolsuzluk ve yasal olmayan işler yapmaktadır. Vincenzo kendini bu savaşın tam da ortasında bulacaktır.

Vincenzo
Bölüm Sayısı20
Bölüm Süresi80 dk
IMDb8.5

Vincenzo Karakterler

Vincenzo Cassano : Annesi tarafından küçük yaşta terk edilmiş, uzun süredir İtalya’da yaşayan bir mafya danışmanıdır. Zeki ve gözü kara bir karakteri vardır. Kore’ye sadece işini halletmek için gelir, ama burada onu bekleyen bambaşka bir serüven vardır. Hong Cha Young ile omuz omuza büyük bir mücadelenin içine gireceklerdir.

Hong Cha-young : Babası gibi avukatlık yapmaktadır. Ama savundukları şeyler hep farklılık göstermiş ve ayrı yönlere savrulmuşlardır. Kore’nin çok ünlü bir Holding Grup’unun avukatlığını yapmaktadır. Babası ise onun tam karşısında, mağdur tarafın avukatı olmuştur. Babası ile yaşayacakları onun hayatında çok keskin kırılmalara sebep olacaktır.

Jang Jun-woo : Hong Cha Young’un yanında stajyer avukatlık yapmaktadır. Enerjik ve farklı tavırlarıyla diziye başka bir hava vermektedir. Ancak çok büyük bir sırrı vardır. Bu sır açığa kavuştuğunda neler olacağı merak konusudur.

Jang Han-seo : Holding Grubun başkanıdır. Onunda herkesten sakladığı büyük bir sırrı vardır. Uyarı : Bu karaktere gittikçe aşık olabilirsiniz.

Choi Myung Hee: Kore’nin ileri gelen kişilerinin pis işleriniz temizlemekle görevlidir. Babel’e transfer olmasıyla içindeki canavar açığa çıkacaktır.

Vinecenzo İnceleme

Dizi ilk bölümleriyle heyecanı epey yüksek tuttu. Orta kısımlarda bir miktar yavaş ilerledi ama bir yerden sonra bir açıldı pir açıldı. Vincenzo’yu durdurabilene aşk olsun. Esti geçti gerçekten.

Diziyi izlerken her duyguyu yaşayabilirsiniz. Hukuk, entrika, suç gibi konuların yanı sıra komik, sıcak ve sevgi doluydu. Yani dizide yok yoktu. Kötüler ve iyiler arasındaki savaşı da hep diri tutmaları diziyi zirveye çıkarmıştı. Yer yer kötü karakterlere kinlensem de, onları izlemek bile zevkliydi.

Vincenzo ve Hong Cha Young

Song Joon Ki (vincenzo) gerçekten harikalar yaratmıştı. Vincenzo karakterini çok iyi taşımış. Mafyanın verebileceği soğuklukla karaktere özgü sempatiklik dengesini çok iyi kurmuştu. Bayıldım. Vincenzo’nun plaza halkıyla yavaş yavaş kurduğu bağ çok anlamlıydı. Onları bir aile gibi izlemek içimi çok güzel hislerle doldurdu.   

Avukat Hong (başrol kız) karateri ilk bölümlerde pek sevdiğim bir olmamıştı. Kendine özgü hal ve hareketleri bana çok hitap etmemişti açıkçası. Hatta “diziye nasıl devam edicem” diye bile düşünmüştüm. Ama sonradan beni o kadar çok içine aldı ki. Bayıldım doğrusu. Eğer en başlarda sizde benimle aynı düşünürseniz endişe etmeyin ileride karaktere karşı tavrınız oturtuyor.

Hong Cha Young

Dizide eleştirebileceğim tek bir şey var. O da uzunluğu. Bölüm sürelerini uzun buldum açıkçası. O kadar süreyi doldurmak için haliyle yan karakter sahnlerinde artışa gidiliyor. Bu durum beni genelde dizilerde rahatsız eden bir durum. Kendilerine bol miktarda yer verilen plaza halkını sonlara doğru her ne kadar sevsemde dizinin büyük bir çoğunluğunda onları izlerken sıkıldım.

Buradan sonra spoiler içerebilir. Eğer spoiler sevmiyorsanız okumamanızı tavsiye ederim.

Vincenzo Hakkında Görüşlerim

Dizi hukuk ile komediyi çok iyi harmanlamıştı. Hem güldürüp hem de heyecanı bu kadar doruklara çıkarmak kolay iş değil gerçekten. Çiftin uyumuna da diyecek söz yok. Ben enerjilerini inanılmaz yakıştırdım.

Sadece ilişkilerini çok sündürdüler diye düşünüyorum. Kabul ediyorum bu bi aşk dizisi değildi. Ama o zaman hiç olmicak gibi takılsalardı. “Oldu mu olucak mı oluyo mu” diye delirdik izlerken. Allah’tan sonunda kavuştular diyebiliriz. Dizi boyunca o kadar süründü ki o ilişki bu son bile beni epey tatmin etti açıkçası. 💕

Bu arada şu Gay patron bölümleri baya komikti. En eğlendiğim bölüm bile olabilir. Finalinde de unutulmamış o detay çok hoşuma gitti.


JANG JUN WOO (ikinci erkek) o nasıl bi oyunculuktu öyle. Şapka çıkartıyorum. Ve müsaadenizle karakterine sövmeye geçiyorum. Vicdansızlığın vücut bulmuş haliydi. Ne doğru düzgün bi insan olabildi, ne abi ne de aşık.. En sonunda avukat kıza aşık olduğunu söyledi ama ay sevgin batsın senin bee. Zaten kardeşine yaptıkları çok yaralayıcıydı. Psikopatın vücut bulmuş haliydi. O delirme sahnelerini ne kadar güzel oynamış hayran kaldım.

Jang Jun Woo

Han Seo 🤧 Belki de mutlu sonu en çok hak eden karakterdi. Çocukluğundan beri, ruh hastası bi abinin elinde mundar olmuş çocukcağız. Her zaman iyi kalpliydi. En sonlarda Vincenzo’ya abi diye seslenmesi beni çok duygulandırdı. Adam resmen sevgi görmeye aç kalmış. En ufak bir şefkat kırıntısı gördüğünde çocuğa dönüştü.

Avukat Choi (yılan kadın) sen var ya bu hayatta ki en uyuz insansın. O konuşma stilinden tut, tavırlarına kadar sinir oldum kadına. Her kötü karakterde çekilmiyor demek ki. Bu da onlardan biriydi. O yaşadığı son hak etti dersem acımasız mı olurum bilemiyorum. Hiç kimseye acımazken düşünecekti onu. Yine gereksiz sinirlendim neyse.

Güzel bir diziydi. Kaliteli yapımlar arasına koyabilirim.