Tomorrow

Herkese merhaba, fantastik dizi severlerin ağzına layık olan Tomorrow dizisiyle geldim. Eğer fantastik dizilerden hoşlanıyorsanız orta-iyi olan bu diziyi de seversiniz.

Tomorrow Konusu

Dizi, talihsiz bir kaza sonucunda sıra dışı bir ölüm meleğiyle tanışan Joon Woong’un etrafında dönmektedir. İntihar etmeye çalışan birini kurtarmaya çalışırken, intihar etmeyi düşünenlerin hayatlarını kurtaran ölüm melekleri Goo Ryun ve Lim Ryoong Goo’nun neden olduğu bir hata nedeniyle Joon Woong köprüden düşer. Yarı canlı yarı ölü bir ruh olarak beklenmedik bir şekilde yer altı dünyasının en önde gelen ölüm meleği şirketinin kriz yönetim ekibinde bir iş bulur.

Bölüm Sayısı16
Bölüm Süresi60 dk
Yayın GünleriCuma – Cumartesi

Tomorrow Oyuncuları

Tomorrow Yorum

Açıkçası pek fantastik dizi/film insanı değilim. Hemen her şey mantığıma yatsın diye bekliyorum. İzlerken sürekli mantıklı açıklanmamış detaylara takılıp eleştirdiğim için gram zevk almıyorum.

Merak edeni ve bekleyeni çok olduğu için ufak bi yorumlayalım dedim. Olabildiğince objektif bakmaya çalışacağım diziye. Tüm negatif düşüncelerimden arındım da geldim 🙂

Tomorrow
Tomorrow

Joon Woong (başrol erkek) Onun için öncelikle şunu söylemeliyim ki oyunculuğunu inanılmaz ilerletmiş ya da bu karakter tam ona uygunmuş. Önceden sadece yakışıklı olduğu için güzel bakmasının yeteceği rollerde oynuyordu. Şimdi duyguyu izleyicilere eğlenceli bir şekilde paslayan bir rolde karşımıza çıkmış. Onun bu ilerleyişini sevdim <3

Tomorrow
Tomorrow Konusu

Diziye geçeyim. Çocuğumuz intihar etmeye kalkan birini yolundan döndürmeye çalışırken, insanları intihardan vazgeçirmeye çalışan azrail ekibiyle kavgaya tutuşur ve kazara köprüden düşer. Uyandığında komada olduğunu görür ve kavgaya tutuştuğu azraille beraber Ütopya’ya giderler Yüce Honos’u görmeye şaka şaka Ütopya’ya değil Yüce Honos oradan taşınmış o yüzden başka bir yere gidiyorlar..

Tomorrow konusu

Olaylar bi parça Selena bi parça Ruhsar şeklinde ilerliyor diyebiliriz. Yani kısmen eğlenceliydi ama yavan gelen yerlerde vardı. Sebebi fantastik dizilere olan tavrım değil bırakında bu arada. Senaristin “cool” bi karakter oluştururken abartıya kaçıp kasıntı sahneler çıkartmasıydı fikrimce. Bana yapay geldi oralar bilemiyorum.

Neyse çocuğumuz Yüce Honosiye’nin teklifiyle 3 sene komada kalmaktansa 6 ay Ütopya’da çalışıp uyanmayı kabul ediyor. Buralar eğlenceli geçer eminim. İnsanları ölümden vazgeçirmeye çalışma yöntemleri sert olan ekiple, insancıl yöntemler denemeyi öneren Joon Woong arasında kavgalar çıkacak gibi.

Goo Ryun (Tehlike Yönetim Ekibi Yöneticisi) ahahah CV’sini yazarken yoruldum ama tam olarak böyle. Ay ben bu kadını çok seviyorum klasda bi insan ama ona öyle havadan sahneler yazmışlar ki karizmatiklikten ziyade abartı geldi umarım izlemeye alışırım

Joong Gil (Can Alan Azrail) Ay bu da tam rolüne uygun olmuş. Soğuk, sessiz ve acımasız. Cast seçimi 10/10 diyebilirim.

Aslında şöyle özetleyelim. İnsanı ölümden koruyan şey ecelidir lafında ki ecel Goo Ryun oluyor. Ölümde Joon Gil. Dizi özeti bitti.

Türünün en iyisi değil belki ama eğer fantastik seviyorsanız izlenebilir bi dizi bence ilerleyen bölümlerde daha da açılacaktır. Ama benim gibi bu türün fanı değilseniz izlemeseniz de olur diyor sözü size bırakıyorum.