Alchemy of souls

Herkese merhaba,

Bu yazımda Alchemy Of Souls isimli bir diziden bahsedeceğim. Dizinin tek cümlelik özeti; Kimin kim olduğunun asla çözülemediği dizi.. Fantastik dizileri genelde izlemem ama bu diziyi aşkla takip ettim. Paralel evrendeki boyfriendimin olması da bi etken olabilir bilemiyorum. Hemen konusuna zıplıyorum.

Alchemy of souls

içindekiler

Alchemy Of Souls Konusu

Dizi, ruh değiştirmenin mümkün olduğu bir ülkede geçmektedir. Bedenler arası serüvenin sonunda ruh değiştiriciler ya canavara dönüşür ya da taşlaşarak ölürler. Jang Uk (başrol erkek) bu kaosun içinde hem aşkı için hem de kendi için savaşacaktır.

Bölüm Sayısı20
Bölüm Süresi80 dk
IMDb8,7/10
Yayın Yılı2022
Sezon Sayısı2 (Aralıkta 2. sezon)
TürFantastik, Romantik, Gençlik, Dram

Alchemy Of Souls Oyuncuları

Jang Uk (başrol erkek) Ay benim paralel evrendeki bir numara boyfriendim. Rolünün hakkını vermişti. Cesaretiyle her şeyi göğüsledi. Aşk ve cesaret bi insan olsaydı sen olurdu be adam.

Mu Deok (başrol kadın) Ruh değiştirme olaylarında beynimi vıccırık etse de soğukkanlılık diyince de sen be kadın. O da aşkı için kendine göre büyük şeylerden vazgeçti.

Seo Yul Yani bi yerden sonra çok pasif bi karakter olduğu için onu izlerken sıkılıyordum. Hikayeye etkisi çok azalmıştı. En başta heyecanlandıran bir karakter olsa da sonra büyüsü kaçtı maalesef.

Veliaht prens : Aşk ve nefret bi insan olsaydı bu da sen olurdu be adam. Senaristin en ayıp ettiği karakter olduğunu düşünüyorum. Tüm karakterlerin bir çizgisi vardı. Ama veliaht prensin kendi düşüncesinden sapmaz çizgisini son bölümde yerle bir ettiler Admine hoop bayılmaca.

Alchemy Of Souls Yorum

Dizi güzeldi, sürükleyiciydi, merak ateşi hiç sönmedi. Ama konu olarak biraz ağırdı . Konusuzluktan sıkmıyordu fazla konudan yoruyordu.

Alchemy of souls Oyuncuları

İnsan bi oturayım rahatlayayım diye açıyor diziyi.. Bi başlıyorsun o kişi, o değilmiş, aslında bu kişi de meğer bu değilmiş. Diziyi izlemeyenler için ufak bi özet;

Kristal küre diye bir şey var ve bunun sayesinde insanlar, ruhlarını bedenler arası değiştirebiliyor. 5 bölüm adamı biri sanıyorsun sonra hoop aslında o bedende yaşayan başka biriymiş??? Beyinden vuruk kalpten buruk.

Alchemy of souls

Neyse ama yine de güzel bi diziydi kartımı kullanıyorum. 2. Sezon onayı var. Eğer bi aksilik olmazsa Aralık’ta yayınlanacak.

Alchemy of souls

Normalde fantastik dizilere “mantığa uymuyoo” suçlamaları yapıp dizinin senaristi başta olmak üzere çevremdeki herkesi depresyona sürüklerim. Ama işin içinde Lee jae wook olunca bi afalladım. İnanır mısınız hiç bir şey gözüme batmadı.

Alchemy of souls
Lee Jae Wook (Jang Uk)

Başrol kızı gülerken çok beğendiğim için bu dizide sürekli somurtuk olması canımı sıksa da diziden aldığım keyfin önüne geçmedi.

Alchemy of Souls

Sürükleyici, gizemli, e bir sürü yakışıklı çocuk var zaten benim için tüm kriterleri karşılıyordu. Sonlarını öyle bi heyecanda bırakıyorlardı ki tırnak dişimde başlıyordum mesaiye.

Alchemy of souls
Alchemy of souls

Fantastik, aşk üçgeni, gizem, içine girdikçe budaklanan hikayelerin olduğu dizileri seviyorsanız tam ağızlara layık diyebilirim. İzleyin izlettirin ✍️

Alchemy Of Souls

Buradan sonra spoiler içermektedir. Eğer spoiler sevmiyorsanız okumamanızı tavsiye ederim.

Alchemy Of Souls Spoiler

Dizide kulağımı tırmalayan tek bir şey var o da Mu Deok’un “vıttırıvızzık yuuu” demesi. Tamam kimliği açığa çıkmasın diye bir yörenin lehçesini taklit ediyor ama yani nası desem.. Pargalı İbrahim’in kaç sezon düz Türkçe konuşup sonradan Selanik şivesi eklemesi nası oturmuyorsa bu da tam öyle işte..

Ay biliyorsunuz Jang uk ve Seo Yul gerçek hayatta çok yakın arkadaşlar. Onları aynı dizide izlemek gözleri yaşarttı.

Alchemy of souls konusu
Alchemy of souls

Diziyi anlamaya çalıştığım kadar zamanında başka şeylere kafa yorsaydım hayatım çok başka olabilirdi. Kaç Bölüm, Naksu’nun bedenini kullandığı Mu Deok’un ruhu öldü sandım. Sürekli hayal mi gerek mi anlayamadığım bir şekilde ortaya çıkıp çıkıp durdu.

Alchemy of souls konusu
Mu Deok

En çok şaşırdığım ruh değiştirici kesinlikle Uk’a büyüler için yardım eden usta hocaydı.

Alchemy of souls Oyuncuları

19. Bölümde anladım bi haltlar olacağını her şey o kadar güzeldi ki.. Ya ne vardı evlenselerdi hadi tamam evlenmeyecekler olayı bu radde drama bağlayıp benim psikolojimi bozmakta neden?? Resmen Jang uk sevdiği kadının ellerinde öldü. Bari onu yapmasaydınız. Ay bakın dizi bitti ben bi 10 dakika duvara baktım. Yasak elma sezon finalimi kardeşim bu noluyoo??

Alchemy of souls konusu

Hayır prensin yaptığı da ayıp yani. O yılan dilli adamın gazına geliyorsun sevdiğin kadını da mı düşünmüyorsun AY ÇIĞLIK BAK ÇIĞLIK.

Alchemy of souls Oyuncuları

So yi’de kızım salak mısın içinde parazit varken adama kan veriyorsun. Parazit tam da orda mı dolaşıyormuş yani cumburlop diye atlayıverdi adamın kanına güler misin ağlar mısın..