Herkese Merhaba,

Bu yazımda en iyi romantik-komedi dizilerinden olan Strong Woman Do Bong Soon’dan bahsedeceğim. Açık ara farkla en sevimli bulduğum dizi çifti olabilir. Enerjisiyle, sevimliliğiyle, bölüm akışları ve müzikleriyle mükemmel bir diziydi. Zaten bunu izledikten sonra Park Hyun Sik’e aşık olmayan var mıdır bilemiyorum. Hal ve hareketleri o kadar tatlıydı ki. Hemen dizinin konusunda geçiyorum.

Strong Woman Do Bong Soon

Strong Woman Do Bong Soon Konusu

Bong soon, insan üstü bir güce sahiptir. Bu güç ailesinden ona miras kalmıştır. Ancak gücün aktarımı sadece ailenin kadınlarına geçmektedir. Bong Soon, bu gücünü hayatı boyunca çevresindekilerden saklı tutmuştur. An Min Hyuk ise bir oyun şirketinin sahibidir. Bir süredir tehdit telefonları almaktadır. Bir gün Do Bong soon’un gücüne şahit olması üzerine onu yakın koruması olarak işe alır. Buradan sonra olaylar karışır.

Strong Woman Do Bong Soon Karakterler

Bong Soon : Ailesinden genetik bir mirasla çok güçlü bir kadındır. Bu gücün tek bir şartı vardır o da kötüye kullanılmaması. Bong Soon hayatı boyunca hep insanları korumak için gücünü kullanmıştır. Liseden beri In Kook Doo’ya tek taraflı aşıktır. Bir gün An Min Hyuk ile yolları kesişir ve bir maceraya sürüklenirler.

An Min Hyuk : Bir oyun şirketinin sahibidir. Bong Soon’un gücü dolayısıyla onu koruması olarak işe alır. Gittikçe ona karşı bir şeyler hissetmeye başlar.

In Kook Doo : Bong Soon’un liseden arkadaşıdır. Mesleğinin polis olması nedeniyle her zaman daha sert ve katı biridir.

Kim Kwang Bok : Oyun şirketinin önemli bir çalışanıdır. An Min Hyuk’a aşıktır. Bu yüzden Bong Soon ile hep çatışma haline olacaktır.

Strong Woman Do Bong Soon İnceleme

Diziyi izlememenin üzerinden çok uzun bir zaman geçmesine rağmen hala açtığımda sıkılmadan izleyebildiklerimdendir kendisi. Oyunculuklar, senaryo, bölüm akışları, dizinin genel havası çok iyiydi. Özellikle Bong Soon ve An Min Hyuk’un sahneleri o kadar tatlıydı ki. Diziyi bu kadar arşa çıkaran kesinlikle bu çiftin geçirdiği enerjiydi.

Strong Woman Do Bong Soon

The Heirs’le tanıdığım Park Hyun Sik (An Min Hyuk) dizinin yıldızıydı. Oyunculuğunu çok güzel ilerletmiş. Mimikleri, bakışları ve tavırları diziyi alıp resmen başka bir yere çıkartmış. What Happens To My Family dizisinide izlemiştim biraz ama orada bu kadar iyi değildi. Belki parter uyumu da önem arz ediyordur. Çift olarak kimyaları o kadar tutmuştu ki insanlar uzunca bir süre onları gerçek hayatta sevgili sandılar. Hatta bazı söylentiler Park Hyun Sik’in bunu istediği ama ajansların bunu uygun bulmadığı yönündeydi. Gerçekleri hiç bir zaman bilemeyiz tabi.

Bong Soon ve An Min Hyuk

Genel olarak eğlenceli bir diziydi. Ama dizinin iliklere kadar nefret ettiren bir kötüsü vardı. Onun sahnelerinin pek de eğlenceli olduğunu söyleyemeyeceğim doğrusu. Kendisi Bong Soon’un mahallesinde dadanmış bir sapık. Genç kızları kaçıran bir ruh hastası. Sapığın, Bong Soon’un arkadaşını kaçırmaya çalışmasıyla ikili arasında bir savaş çıkar. Bu savaştan kimin galip çıkacağı merak konusudur.

Kim Kwang Bok’a da parantez açmadan geçemeyeceğim. Dizide iki karakteri birden canlandırıyor. İkisi de birbirinden komikti. Bong Soon’a ile kavgaları bence dizinin en komik sahneleri arasındadır.

Benim çok severek ve beğenerek izlediğim bir diziydi. Çevremden bir çok kişiye de izlettirmiştim hatta. Eğer hala izlemediyseniz kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Unutulmaz dizilerdendir kendisi.

Buradan sonra spoiler içerebilir. Eğer spoiler sevmiyorsanız okumamanızı tavsiye ederim.

Storng Woman Do Bong Soon Hakkında Görüşlerim

Bong Soon ve An Min Hyuk’u kim çift yapmaya karar verdiyse gerçekten hayatının en iyi kararını almış. Ben afişte gördüğümde bu kadar uyumlu olabileceklerini düşünmemiştim açıkçası. Ama kimyaları inanılmaz iyi tutmuş. Birbirleriyle mesajlaşırken kızın Min Min diye mesaj attıktan sonra çocuğun girdiği halle çok komikti. Resmen kızın er hareketine tav oluyordu. Bazen hala Youtube’dan ikisinin sahnelerini açar izlerim.

Strong Woman Do Bon Soon

Bu dizinin sapık adam olayını biraz fazla uzatmışlar gibi geldi. Ama o zamanda konu kalmıyordu sanırım. Yine de benim içimi fazlaca germişti o adamın sahneleri. Bazen diziye olan tüm mutluluğumu alıp götürüyordu.

Romantik-komedilerde genel olarak yan karakterleri izlerken sıkılırdım. Ama burada herkes efsaneydi. Kim Kwang Bok’un hangi karakterine daha çok güldüm emin değilim. Sanırım Min Hyuk’a aşık olanla daha çok eğlendim. Kızın sürekli ona gücünü kullanarak küçük sataşmaları ama onun ispat edememesi ve verdiği tepkiler efsaneydi.