our beloved summer

Herkese merhaba,

Bu yazımda dört gözle beklenen bir dizi olan Our Beloved Summer’dan bahsedeceğim. Ost’larıyla benim içimi saran, duygulardan duygulara sokan.. Hem eğlenceli hem duygusal hem huzurlu ay yok yok dizide. Gerilimden, gizemden sıkılıp bir kaç yudum huzura ihtiyaç duyan dizi severler Our Beloved Summer tam ağzınıza layık.

our beloved summer
Our Beloved Summer

içindekiler

Our Beloved Summer Konusu

Dizi birbirinden zıt karakterde ki iki kişinin 10 sene önce bir belgesel çekimiyle başlayan ilişkilerini konu alıyor. Başta birbirinden nefret eden Yeon Soo ve Choi woong zamanla aşık olmuştur. Ama bir şekilde ayrılmışlardır. Ancak hayat, onları yeniden bir araya getirmeye kararlıdır. Ayrılığın üstünden geçen 5 senenin ardından onları bir araya getiren belgeseli yeniden çekmek zorunda kalırlar.

Bölüm Sayısı16
Bölüm Süresi60 dk
IMDb8,7/10

Our Beloved Summer Oyuncuları

Our Beloved Summer Yorum

Resmen uzun bi zamandır zevkle dizi izleyemez olmuştum. Sadece izlemek için izliyordum. Ama bu bana o kadar iyi geldi ki. BAYILDIM. Gerek konusu, gerek oyuncuları, müzikleri, insanın içinde uyandırdığı o dokunaklı his.. Aranan kan bulundu.

our beloved summer konusu

Ay o kadar beğendim ki anlatamam. Hem eğlenceli, hem huzurlu hem tatlı hem komik hemde gerçekçi.. AYOL DAHA NE OLSUN. Ost’larından bahsetmiyorum bile Zalımın oğlu V yine yapacağını yapmış. Ost’u ekledim aşağıya ekledim. ^^

İnanılmaz iyi başladı. En son başlayan dizilere kendimi çok adapte edememiştim. Ama bu dizi yüreklere su serpti. Bakın başlayın başlattırın diyorum. Bu dizi değerlenir daha başındayken yetişin DİYORUM.

Choi Woong (başrol erkek) Bakın neden bilmiyorum ama kendisini Park Hyunsik’e benzetiyorum. Tip olarak asla benzemediklerinin farkındayım ama tavır olarak benziyo gibi.. Neyse kendisi okulun sonuncusudur. Hayattan keyif almak ve huzurlu olmak önceliğidir. Yeon Soo ile o didişmelerine çok güldüm. Hazır cevap adam

our beloved summer

Yeon Soo (başrol kadın) Ben bu kadını seviyorum ya tatlı geliyo bana. Burada izlemekten de çok keyif aldım. O rolü çok iyi taşımış. Sanırım en çok sevgili olduklarında kızın o sorularına güldüm. Gerçekten kızlar olarak bazen böyleyiz kabul ediyorum.. Çocuğa sürekli “diyelim ki” diye başlayan gerçekleşmeyecek senaryolar üzerinden sorular soruyodu. Çocukta napsın sinirleniyo ama tatlı tatlı cevapta veriyo.

our beloved summer

Belgesel çekerken birbirinden nefret eden bu ikili nasıl aşık oldu, sevgili oldu ve nasıl ayrıldı inanılmaz merak ediyorum. En çok merak ettiğim şeylerden biride arkadaşları Ji woong.. Kafamda büyük bi gizem yarattı.

Dizi beni mest etti. Böyle kalbimi neşeyle doldurdu. Merak ettirdi. Güldürdü. Ve lise hayatımı yine özlediğim bi an oldu. Her yaştan kesimin izleyebileceği bi dizi olmuş

V OST

Buradan sonra spoiler içermektedir. Eğer spoiler sevmiyorsanız okumamanızı tavsiye ederim.

Our Beloved Summer Hakkında Görüşlerim

Anladığımız kadarıyla kız terk etmiş çocuğu. Nedenini öyle bi merak ediyorum kii. Lütfen yeni bölüm hemen gelsin bakın lütfen diyorum. Ve kızın o soruları sorarken ki beklentiside beni bi duygusallaştırdı. “Seni Seviyorum” demek çok mu zor ya. Herkes bunu duymak ister. (Admin ağlama molasına gider..)

Yalnız Choi Woong sözünün eriymiş. Ne dediyse yaptı kıza helal olsun. Hayır kızı görür görmez nerden aklına geldi de koşa koşa saniyesine suyla geldin. VE EVİNDE NEDEN ÖYLE Bİ ALET VAR. Yıllardır prova yapmasına şaşırmamalı. Ay en son diyo ya “tuz fazla mı oldu acaba” Yok canım ne alakası var

Yeon Soo’yu ısrarla buluşmaya çağıran adamada sinir oldum. Ayol kız sana neyin sözünü vermiş ki? Şov yapmaya ayağına kadar getirtiyosun. Seninle görüşmek istemediği için bahane bulmuş olabilir mi randevularınıza. Bi insanla görüşülmek istemeyince tribe girilmesinide anlamıyorum. Kusura bakmayın bu konuda yeni bi hassasiyetim varda bi miktar agresifim.

Son olarak Ji woong kıza mı aşık, çocuğa mı aşık yoksa bana mı aşık anlayamadım. Bana olursa daha iyi olur ama bu dizide aşk üçgeni görmek istemem sanırım. Bakın aşk üçgeni seven ben bile bunu söylüyo duy bunu senarist.