Herkese Merhaba,

Bugün dizi boşluğuna düştüğüm bir zamanda izlediğim More Than Friends hakkında görüş ve düşüncelerimi yazacağım. Diziyle ilgili karşıma çıkan bir video sayesinde diziyi izlemeye başladım. Senaryo olarak çok bir beklentim yoktu ama beğeneceğim biri dizi olacağını düşünüyordum. Yazımın ilerleyen kısımlarında daha detaylı anlatacağım. Kısaca dizinin konusundan bahsedeyim.

More Than Friends Konusu

Dizimiz Woo Yeon’un, Lee Soo’ya karşı on yılı aşkındır tek taraflı aşkı ile başlıyor. Lee Soo, kızımızın aşkını reddediyor ve yurt dışına gidiyor. Daha sonra kızımızla tekrar karşılaşıyorlar ve kızımız yine reddediliyor. Bilirsiniz ki Kore dizilerinde tesadüf diye bir şey asla yoktur. Gel gör ki hayat bu ikisini iş için yeniden yan yana getiriyor. Ancak kızımız artık ona karşı olan duygularını kenara bırakmaya karar vermiştir. Hayatta tam da bu sırada ona başka biri için şans sunar. İşlerinin patronu Joon soo, Kyung Woo Yeon’ya karşı bir şeyler hissetmektedir. Onların aralarında gelişmeler olurken, Lee Soo’da , Kyung Woo Yeon’ya karşı bir şeyler hissetmeye başlar ve işler karışır.

More Than Friends
Bölüm Sayısı16
Bölüm Süresi80 dk
IMDb7.5

More Than Friends Karakterler

Kyung Woo Yeon : Liseden beri tek taraflı duygu beslediği Lee Soo tarafından iki kere reddedilmesinin ardından hayatına yön vermeye karar verir. Woo Yeon’u bir olaydan dolayı tanıyan bir iş adamı ona iş teklifinde bulunur. Ancak Woo Yeon bu iş adamını nereden tanıdığını bilmiyordur. Hayatın ona bir sürprizi daha olacaktır. İki kez reddedildiği kişi ile beraber çalışmak zorundadır. Onun için işler karışık hale gelmeye başlar.

Lee Soo : Ailesi ile küçükken yaşadıkları travma yaşamasına neden olmuştur. İnsanlara karşı soğuk ve kaba davranmaktadır. Kendisine duygularını itiraf eden Kyung Woo Yeon’u reddettikten sonra hayat onları yeniden bir araya getirecektir. Ancak bu sefer işlerin tersine dönmesi an meselesidir.

On Joon Soo : Yıllar önce yaşanan bir karmaşadan dolayı Lee Soo’nun telefonu onun eline geçmiştir. Bu süre zarfında Lee Soo ile konuştuğunu düşünen Kyung Woo Yeon aslında On Joon Soo ile konuşmuştur. Zaman içinde Kyung Woo Yeon’a karşı hisler beslemeye başlayan On Joon Soo ona iş teklifi eder.

More Than Friends İnceleme

Şimdi dizi için şunu söylemeliyim ki başlamadan önce konusunun beni çok saracağını düşünmüştüm ancak benim için kocaman bir hayal kırıklığı oldu. Genelde dizileri çok kısa sürede izlerim ama bu dizi için 2 bölüm bile üst üste izleyemedim. Çok durağan, monoton sessiz bir akışı vardı. Özellikle sessiz olması gerçekten çok bayıyordu. Müzik namına neredeyse hiçbir şey yoktu diyebilirim. Bence bir diziyi öne çıkaran, izleyicinin duygusunu yakalayan kesinlikle kullanılan müzikleridir. Bu dizinin en büyük eksiği buydu.

More Than Friends

Üstüne bir de yan karakterler bile sıkıcıydı. Komik bir karakter olmalıydı diye düşünüyorum. Dram diyemeyeceğim ama melankolik havası olan bir diziydi. Eğer oyunculardan birini çok sevmiyorsanız, yavaş dizilerden hoşlanmıyorsanız  ya da dizi boşluğunda değilseniz kesinlikle tavsiye etmeyeceğim bir dizi oldu benim için. Çok zor bitirdim diyebilirim. İzlediğime pişman olduğum dizilerdendi. Birde bu monotonluğa bölüm sürelerini o kadar uzun tutmuşlardı ki çekerken kendileri de sıkıldı mı acaba?

Buradan sonra spoiler içerebilir. Eğer spoiler okumayı sevmiyorsanız okumamanızı tavsiye ederim.

More Than Friends Hakkında Görüşlerim

Dizide biraz da olsa esas oğlanın burnu sürttürüldüğü için mutluyum. Genelde böyle dizilerde 2. Çocuk hemen harcanır bilirsiniz. Sonunda Joon soo’ya inanılmaz üzüldüm ama kısa bir zamanda olsa mutlu olduğu için bende onun adına mutlu olmuştum. Kızı o kadar güzel seviyordu ki. Keşke Woo Yeon’un yaptığı her şeyi kabullenmek yerine, kendi duygularını daha fazla ifade etseydi. Hem her şeyi tolere etti hem de yalnız kaldı. Onun için gerçekten üzüldüm.

Woo Yeon bazı bölümler kendisi ile gurur duysam da yine de Joo Soo yüzünden ona kızgınım. Ne olursa olsun demek ki gönül ferman dinlemiyor demekten başka bana da yazacak bir şey kalmıyor. En azından esas oğlanın ona yaptığı onca şeyden sonra dik duruş gösterdi. Hemen Lee Soo’nun sözleriyle hareket etmedi. Bu kısımlar bence hoş detaylardı.

Aslında eleştirmek istediğim daha çok şey ve kişi var ama bu dizi ile ilgili daha fazla bir şey yazmak pek içimden gelmiyor açıkçası. İzlediğime pişman hissettiğim dizilerdendi.