Herkese Merhaba,

Bu yazımda 1. sezonu ile çok ses getiren Love Alarm 2 hakkında yorumlarımı yazacağım. Dizi her iki sezonunda da hem bölüm sayısını hem de kısmen bölüm sürelerini kısa tutmuş. Artık böyle kısa süreli yapım bulmak gerçekten zorlaştı. Bu açıdan dizinin bu yanını sevdiğimi belirtmek isterim. Türü gençlik dizisi diye geçiyor ama bana kalırsa biraz daha melodram tarzında olmuş. 1. sezonunu daha sürükleyici bulmuştum ama 2. sezonunu da kesinlikle sevdim. Melodram dememin sebebi biraz ağır ilerliyor ve karakterlerin duyguları, hikayeden daha çok ön planda. Arada bu tarzda yapımları da izlemeyi seviyorum. Eğer 1. sezonu izlemediyseniz önce onu izlemenizi tavsiye ederim. Şimdi dizinin konusundan bahsedeyim.

içindekiler

Love Alarm 2 Konusu

Dizinin 1. sezon Kim Jo Jo, Lee Hye Yeong ve Hwang Sun Oh’un karşılaşmasıyla bitmişti. 2. sezonda artık yetişkin olmuş bu üç kişinin kendi dünyalarında yaşayacakları yüzleşmeleri, affedişleri ve kabul edişlerini konu alıyor. Kim Jo Jo, başta kendi geçmişiyle yüzleşecek ve hayatındaki tüm duvarları yıkmaya çalışacaktır.

Love Alarm 2 Karakterler

Kim Jo Jo : Geçmişte yaşadıkları hayatını büyük ölçüde etkilemiştir. Yaşananlardan kendini suçlu görmekte ve bu yüzden insanlarla arasına bir duvar örerek yalnız kalmayı tercih etmiştir. 1. Sezonda Hwang Sun Oh ile yaşadıkları ona uygulamanın sağladığı, hoşlandığı kişinin alarmını çaldırma özelliğine karşı kalkan taktırmasına sebep olur. Bunu sadece uygulamanın geliştiricisi ve Kim Jo Jo bilmektedir. Ama artık bu kalkandan kurtulmak ve Lee Hye Yeong’u mutlu etmek istemektedir. Bir kalkanı olduğu için kimsenin alarmını çaldıramadığını bir kişi öğrenecektir. Her şey buradan sonra karışacaktır.

Lee Hye Yeong : Liseden beri tek taraflı duygu beslediği Kim Jo Jo ile bir ilişki kurabilme şansı yakalamıştır. Ancak Kim Jo Jo’nun alarmını çaldıramama sebebini bilmemektedir. Kim Jo Jo’nunda kendi alarmını çaldırabilmesi için ilişkilerini yavaş yavaş inşa etmektedir. İlişkisi için mücadele ederken hayat ona başka bir sürpriz daha sunacak, ve bambaşka bir yüzleşmenin içine çekecektir.

Hwang Sun Oh : Kim Jo Jo ile yaşadıklarından sonra hayata dair pek enerjisi kalmamıştır. Lee Hye Yeong ile bir ilişkisi olduğunu öğrenmesiyle aralarındaki arkadaşlık ilişkisi bitmiştir. Öğrendiği bir sır ile dünyası allak bullak olacaktır. Her şeyi eski haline çevirmek için mücadele verecektir.

Love alarm
Kim Jo Jo ve Lee Hye Young

Love Alarm 2 İnceleme

Love Alarm 1. Sezonu ile çok ses getirmiş bir yapımdı. 2. Sezonun nasıl olacağı bu hikayenin kimler için mutlu sonla biteceği büyük bir merak konusu olmuştu. Bende heyecanla yeni sezona başladım. Ancak ilk iki bölüm inanılmaz sıkıcıydı. Hatta bölümü bile yarıda bıraktım. Bu kadar beklenen bir dizinin 2. Sezonu bu şekilde mi olmalıydı diye söylendim hatta. Ama fazla erken konuşmuşum. 3. Bölümde dahil olmak üzere oradan sonra konuyu güzel toparladılar bana kalırsa. Karakterlerin kendileriyle olan yüzleşmeleri geçmişlerini affetmeleri çok hoş detaylardı. Çekim teknikleriyle de verilmek istenen duygular güzel desteklenmişti. Dizinin genel temposu yavaş ilerliyor ama zaten dizinin türü biraz daha melodram. Eğer çok melodram tarzında yapımları izlemekten hoşlanmıyorsanız biraz sıkılabilirsiniz.

love alarm
Kim Jo Joo ve Hwang Sun Oh – Love Alarm 2

Kim Jo Jo ve Lee Hye Yeong’un iç dünyaları ve duygularını çok güzel göstermişler. Ancak Hwang Sun Oh’un yaşadıkları biraz eksik kalmış gibi hissettim. Sanki onunda hikayesinin üzerinde pek durulmamış gibiydi. Onun içinde bir yüzleşme ve kendiyle barışma sahnesi olabilirdi diye düşünüyorum. Eğer zaten 1. Sezonu izlediyseniz bu sezonu da izlemenizi tavsiye ederim. Havada kalan detayları tamamlamış olmak güzeldi. Ama diziye hiç başlamamış olanlar için eğer çok yavaş akışı olan dizilerden hoşlanmıyorsanız bence hiç izlemeyin. Evet güzel bir diziydi ama bu bir parça sıkıcı olduğu gerçeğini değiştirmiyor ne yazık ki.

Buradan sonrası spoliler içerebilir. Eğer Spoilerdan hoşlanmıyorsanız okumamanızı tavsiye ederim.

Love Alarm 2 Hakkında Görüşlerim

Hemen en çok üzüldüğüm karakter olan Cheon Duk Gu’dan bahsetmek istiyorum. Herşeyin bir şekilde başlamasının sebebi o ve onun icadıyken sanki onun hikayesi çok yavan bırakılmış gibiydi. 1. Sezonda onun intiharına tanıklık etmiştik. Sonradan anlıyoruz ki uzunca bir süre komada kalmış. Nasıl uyandı? Abisinden gizli hareket etmesinin nedeni neydi? Hangi ara yeni icadını yaptı? Çok fazla kafamda soru işareti kaldı.

Hwang Sun Oh’un karakterinede biraz fazla haksızlık edilmiş gibi hissettim. Annesi ve babasıyla arasındakiler biraz çözüme kavuşturulabilirdi diye düşünüyorum. Kim Jo Jo’nun onu terk etme sebebini bile öğrenemedi aslına bakarsanız. 4 yıl boyunca sürekli sorguladığı o sorunun tam cevabını alamadı yani. Herkes için bir şekilde iyi ya da kötü bir sonuca kavuşulurken o belirsizlikte kaldı bana kalırsa.

Lee Hye Yeong’un sonunda karşılık bulmasına çok sevindim. Hep çok güzel ve derinden sevdi. Desteğe en ihtiyacı olduğu anda da Kim Jo Jo’nun onun yanında olması ve yalnız kalmaması çok hoş detaylardı. Dizi de iki kere çok duygulandım, hepside Lee Hye Yeong’un sahnesiydi. Keşke en sonunda Kim Jo Jo’nun gerçekten onu sevdiğinden tamamen emin olsaydı. Ama şuan ki sondan da mutluyum.