Herkese Merhaba,

Penthouse batağına düşenler ve düşmek isteyenler kemerleriniz bağlayın bol iç dökmeli bir yazı geliyor. İlk bölümlerde “Ay yok bu kadar kötü insanlarda olur mu?”diye anlamlandıramayacağınız ama sonradan o coşkuya sizinde dahil olacağınız bir dizi (bağımlılık) olur kendileri. Yoğun istek üzerine başladığım bu diziyi izlemeyi ilk bölümler midem kaldırmasada sonradan uykularımı feda edecek kadar bağımlısı oldum. Şimdi hemen konusuna geçiyorum.

Penthouse

içindekiler

Penthouse Konusu

Penthouse, yetimhanede büyümüş bir kız olan Min Seol A’nın Kore’nin çok ünlü bir müzik lisesini kazanmasının ardından öldürülmesini konu alıyor. Bu olaya karışan kişi/kişiler hırsları uğruna her şeyi yapmaktan geri durmazlar. Ancak her şeye şahit olan biri bunu yanlarına bırakmamaya kararlıdır. İhanetin, yalanın, acımasızlığın ve oyunların kol gezeceği bir serüven başlar.

penthouse
Penthouse
Bölüm Sayısı 21
Bölüm Süresi 80 dk
İMDb 8.8
Sezon Sayısı 3 (Henüz 2 sezon yayınlandı)

Penthouse Karakterler

Su Ryeon : Hera Palas’ın çatı katında yaşamaktadır. Mutlu görünen evliliğin aslında büyük bir ihanet üzerine kurulu olduğunu öğrenmesiyle büyük bir kırılma yaşar. Onun için her şey artık çok farklı olacaktır.

Joo Dan Tae : Su Ryeon ile evlidir. Sakin görünen yüzünün aksine içinde tam bir canavar yatmaktadır. Gücü uğruna yapmayacağı şey yoktur.

Seo Jin : Kore’nin en iyi müzik lisesinin müdürüdür. Kızının da kendisi gibi başarılı olması için her şeyi yapmaya hazırdır. Hile yapmaktan geri durmayacak ve güç uğruna her şeyin peşinden koşacaktır.

Oh Yoon Hee : Kızının en büyük hayali olan müzik lisesine girmesine en başlarda kendi geçmişi yüzünden karşı çıksada daha sonra onu oraya sokabilmek için her şeyi yapacaktır.

Eun Byul : Seo Jin’in kızıdır. Annesi gibi hırslı biri olmasının yanında çok akıllıca davranamayan biridir. İzleyenleri kanser etmekle meşgul olacaktır.

Bae Ro Na : Oh Yoon Hee’nin kızıdır. Sesiyle dinleyenleri büyülesede lise seçmelerinde yaşanan hileler nedeniyle zor duruma düşecektir. Ama pes etmeye pek niyeti yoktur.

Seok Hoon : Joon Dan Tae ve Su Ryeon’un oğludur. En başlarda acımasız olsada zamanla kalbi yumuşayacaktır.

Penthouse İnceleme

Penthouse ilk başladığım zaman uzunca bir süre o akıcılığı yakalayamadım. Bunun sebebi karakterlerin çok çok kötü olmasıydı. Bu kadar kötü insanları izlemeyi ne bünyem, ne midem ne de psikolojim kaldırmadı açıkçası. Ama yaklaşık 8. Bölümden sonra dizi inanılmaz derecede açıldı. Ya da ben o karakterlere alışmışta olabilirim. Karakterlere alışma süreci biraz sancılıydı. O eşiği geçtikten sonra her şey yerine oturdu.

Seo Jin

Bu zamana kadar hiçbir dizide bu kadar hırslandığımı hatırlamıyorum. Sanki dizinin içindeydim. Bolca saydırdım, sinir krizi geçirdim, heyecanlandım. Bu güne kadar izlediğiniz tüm entrika konulu dizileri unutun. Daha iyisi gelen kadar kesinlikle en iyisi bu.

Hera Palas, dizinin zenginlerinin yaşadığı yer. Aslında kötülüklerin yuvası desem belkide daha doğru olur. Gerçekten sinir krizi geçirmeme neden olan özellikle iki karakter vardı. Biri çatı katının sahibi Joo Dan Tae, diğeri okulun müdürü Seo Jin. İsimlerini yazarken bile besmele çektim. Diziye yeni başlayacak olanlara sabır diliyorum.

Dizi klasik dram dizisine ait özelikleri taşıyor. Arkada anlmasız her konuşmada giren gıy gıy müzik ve abartı göz devirmeli oyunculuklar.

Min Seol A’nın (ölen kız) yaşadıklarını görünce içim epey burkulaşmıştı. Güzel bir hayat yaşamayı son derece hak ediyordu. Olsun biz seni kalbimizde yaşatmaya devam edicez. Her şeye rağmen dik duruşunu kaybetmeyen koca yürekli kız.

Bae Ro Na’ya en başlarda biraz sinir olsamda sonradan tamamen onun destekçisi oldum. O zalim insanlara boyun eğmedi. Her zaman hakkını aradı. Gerekirse onlar kadar çirkefleşti. Helal olsun sana.

Diziyi toparlicak olursam, eğer bir entrika dizisi arıyorsanız ben daha iyisini görmedim. Zirvede şuan bu dizi var. Ama bu kadar oyuna, yalana tahammül edemiyorsanız hiç başlamayın derim. Çünkü normal boyutların çok üstünde olaylar yaşanıyor.

Penthouse Hakkında Görüşlerim

 

İçimi dökmeye başlıyorum. Diziyi gerçekten hep koltuk başında tüneyerek izledim. Boştan yere sinir stres sahibi olduk yine iyi mi. Hera Palas sakinleri kadar aranın yanlış ellerde olduğu kimse görmedim. Ay eğelenmeyi bile beceremez mi bu insanlar ya. O kadar iğreti duruyordu ki. İzlerken delirdim gerçekten.

 

Min Seol A

Senariste özel hayatında başarılar diliyorum. Bu senaryoyu yazmak için biraz çatlak olmak lazım diye düşünüyorum. Bizimde psikolojimizi bozdu. Bu kadar kişinin psikolog masraflarını karşılayacak kadar bonkördür umarım 🙂

Bölümler boyunca katili hep çok merak ettim. En başlarda ben de Oh Yoon Hee’den şüphelensemde sonrasında asla onun olacağına ihtimal vermedim. Gerçekten benim için büyük bir şok etkisi yarattı. Hele birde kıza o kadar iyilik yapınca dedim bu değildir. Ama senarist sağ gösterip sol vurdu.

penthouse

 

Su Ryeon ve Oh Yoon Hee

Oh Yoon Hee’yi hiçbir zaman tam sevemedim işin açığı. Bana hep aç gözlü geldi. Eline para geçiyo sonra hoop onunla saçma yatırım peşinde. Ama katilin o olduğu kesinleştikten sonra Su Ryeon’a karşı tavrının 180 derece değişmesi nefretimi küllendirdi. Hani zaten kadının kızının katilsin biraz mahcup mu olsan acaba?  Biraz kendi kızından dik duruş dersi almanı tavsiye ederim.

Su Ryeon, kadın sen benim idolümsün. Helal olsun sana ya. O kadar iğrenç insana sırf intikam alabilmek için tahammül edebildin. Ben asla katlanamazdım, takdir ediyorum. Joo Dan Tae, Su Ryeon için bi bölümde şey diyodu “O saf kişiğiyle mi” hshsh o sahnede o kadar koptum ki. Ee ummadık taş baş yarar diyelim. Herkesle öyle bir savaştı ki hayra olmamak elde değil. Kızını tam bulmuşken gözleri önünde kaybetmesi içler acısıydı. Çok üzüldüm.

 

Su Ryeon

Parmaklarımı kıtlatayım çünkü Eun Byul hakkında konuşacağım. Ben hayatımda bu kadar alık olup aynı zamanda kötü olanıda görmedim. Hani saf kötü olsa sadece sinir olursun ama yok o da değil. Ben katlanamıyodum. Saçlarıyla oynamasından tut o bakışlarına kadar sinir oluyordum. Mimik Kız lütfen daha fazla yüz kaslarını hareket ettirme acı çekiyorum. Birde yeteneksizliğinin suçunuda yetenekli olanlara atması yok mu? Sabır çatlatır.

 

Eun Byeol

Bae Ro Na, helal olsun sanada takdir ettiğim karakterlerdendi. En başlarda pek ısınamasamda soradan o dik duruşuna, hakkını savunuşuna hayran olmuştum. Biraz daha güzel giyinen bi karakter olsaydı keşke. Seok Hoon ile olan aşklarınıda daha dolu dizgin görmek isterdim. Bence genç oyuncular fazla geri planda kalmıştı.

 

Joo Seok Hoon ve Bae Ro Na

Seo Jin, kendisi meşhur sanat okulunun müdürü. Öyle bi hırslı kişiliği vardı ki. Sen çok tehlikeli bi kadınsın. Ama çok güzel şok oluyodu kabul edelim. Gözlerini bi sağa bi sola devire devire jssjsj. Kendi babasını bile gözü görmeyen bu insanlara neler neler yapmaz. Korkunç insan.

Joo Dan Tae, adını yazarken bile besmele çektim. Tam bir deli. Yapmayacağı şey yok. Nası bu kadar zeki olabilir aklım almıyor. Takıntılı mı diyim ruh hastası mı diyim bilemedim. Su Ryeon’u o kadar sevmiyosan kadının kocasını en başta niye öldürdün. Yok seviyosan niye kadını gidip aldatmaya başladın. Enteresan işler. Finalde hak ettiğini bulması ümidiyle..

 

 

Joo Dan Tae