Herkese Merhaba,

Bu yazımda henüz yeni yayımlanmaya başlamış bir dizi olan Vincenzo ile ilgili görüşlerimi paylaşacağım. Temposuyla, hikayesiyle ve entrikasıyla tam anlamıyla mükemmel bir dizi. En başlarda diziye dair şüphelerim oluşmuştu ama hikayenin tam olarak yerine oturmasıyla soru işaretlerimde ortadan kalktı. Bölüm sonlarında izleyiciye bıraktığı duygunun temposu hep çok yüksek. Bu da diziyi sürükleyici yapan özelliklerden biri. Şimdi dizinin genel olarak konusundan bahsedeyim.

Vincenzo

Vincenzo Konusu

Dizi Vincenzo Cassano karakterinin İtalya’da yaşadığı mafya hayatı ile başlıyor. Kendisi ünlü bir mafyanın danışmanlığını ve avukatlığını yapmaktadır. Mafya babasının ölümünün ardından İtalya’dan ayrılmaya karar verir. Bir işini halletmek için önce Kore’ye gider. Ancak orada işler tahmin ettiğinden daha karışıktır ve onun için bambaşka bir serüven başlayacaktır. Kore’de bulunan güçlü bir holding grubu, yolsuzluk ve yasal olmayan işler yapmaktadır. Vincenzo kendini bu savaşın tam da ortasında bulacaktır.

Bölüm Sayısı20
Bölüm Süresi80 dk
IMDb8.1

Vincenzo Karakterler

Vincenzo Cassano : Annesi tarafından küçük yaşta terk edilmiş, uzun süredir İtalya’da yaşayan bir mafya danışmanıdır. Zeki ve gözü kara bir karakteri vardır. Kore’ye sadece işini halletmek için gelir, ama burada onu bekleyen bambaşka bir serüven vardır. Hong Cha Young ile omuz omuza büyük bir mücadelenin içine gireceklerdir.

Hong Cha-young : Babası gibi avukatlık yapmaktadır. Ama savundukları şeyler hep farklılık göstermiş ve ayrı yönlere savrulmuşlardır. Kore’nin çok ünlü bir Holding Grup’unun avukatlığını yapmaktadır. Babası ise onun tam karşısında, mağdur tarafın avukatı olmuştur. Babası ile yaşayacakları onun hayatında çok keskin kırılmalara sebep olacaktır.

Jang Jun-woo : Hong Cha Young’un yanında stajyer avukatlık yapmaktadır. Enerjik ve farklı tavırlarıyla diziye başka bir hava vermektedir. Ancak çok büyük bir sırrı vardır. Bu sır açığa kavuştuğunda neler olacağı merak konusudur.

Jang Han-seo : Holding Grubun başkanıdır. Onunda herkesten sakladığı büyük bir sırrı vardır.

Hong Yoo-chan : Hong Cha Young’un babasıdır. Mesleğini her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olarak kullanmıştır. Kızı ile farklı hayat görüşlerine sahiptir. Uğruna savaştığı şey ona çok büyük bir şeye maal olacaktır.

Vincenzo İnceleme

Vincenzo ilk bölümü ile beni gerçekten çok heyecanlandırdı. En son Vegabond dizisini izlerken bu kadar etkilenmiştim. Ona benzer bir dizi bulduğum için çok mutlu olmuştum. Ancak ikinci bölümünü izlediğimde hayal kırıklığına uğradım. Çünkü ilk bölümde izleyiciye verilen imaj ile ikinci bölümde sergilenen imaj tamamen farklıydı. Kötü veya kalitesizdi asla diyemem. Ama iki ayrı dizi izliyormuş gibi hissetmiştim. Ta ki üçüncü bölümün can alıcı sahnesine kadar. İşte beklenen oldu ve dizi geri döndü. Tempo yine inanılmaz arttı. Tabi ki dördüncü bölümde de öyle, hatta çitayı çok daha yükseltiler diyebilirim. Şuan bölümlerin temposu, hikaye sürükleyici bir şekilde ilerliyor. Başlamayan var ise ve aksiyon, entrika tarzında dizileri izlemeyi seviyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

Vincenzo

Buradan sonrası spoiler olabilir. Eğer spoiler sevmiyorsanız okumamanızı tavsiye ederim.

Vincenzo Hakkında Görüşlerim

Yukarıda da bahsettiğim gibi ilk bölümde Vincenzo’ya çizilen mafya karakteri ile ikinci bölümde büründüğü araştırmacı avukat rolü birbirlerinden çok kopuk kalmıştı. Ancak üçüncü bölümde hem mafya karakterini, görmeye başladık hem de üçüncü bölümün son sahnesinde meydana gelen kaza sahnesi dizinin temposunu çok yükseltti. Hang Yoo-chan karakterinin başına bir şeyin geleceğini tahmin ediyor ve bekliyorduk zaten. Ancak bunun bir kaza ile olacağını ve o zamanlamasını tahmin etmek mümkün değildi.

Tempoyu çok yüksek bıraktılar. Dördüncü bölüm ile hem Hong Cha-young karakterine daha bir ısındım hem de Vincenzo’nun mafya yüzü ile avukat tarafı arasında bir bağ kuruldu. Bu da dizinin akıcılığını güçlendirdi. Son sahnesinde büyük patronun açığa çıkması ile herkesi şoka soktu. Dizi izleyicileri en başından beri Jang Jun-woo karakterinin bu kadar silik olmaması gerektiğini düşünüyorlardı. Beklenen oldu, meğer dizinin kilit isimlerinden biri olduğu ortaya çıktı. Diziyi heyecan ile bekliyorum. Kurduğu tempoyu korur ise çok başarılı bir dizi olacağı aşikar.

Vincenzo Cassano ve Hong Cha Young